Grafický návrh pro blog.cz

25. září 2009 v 15:53 | Daniel Hloušek |  Pište
Hezký den,
dodávám první obrázek návrhu úvodní stránky blog.cz, který je teprve na začátku a mnohé tam chybí a přebývá. Prozatím to spíše vypadá, jako jenom reskin pro stávající systém. Tady je větší rozlišení.
1. Možná by po příhlášení místo heslo a jméno mohl naskočit profil v kostce o velikosti toho přihlašovacího okénka a vedle toho okénka by se mohla objevit možnost rozklinkout statistiky blogu přihlášeného. (plynule navazující tenký pruh se šipkami směřující ven, po kliknutí by se plynule tozjela směrem doleva lišta se statistikami.)
2. Ikonka blog.cz ještě není hotová.
3. Návrh se zatím jen formuje, bude zřejmě vypadat jinak.
4. První je box pro články AK, které budou po čtyřech v jednom sloupci, jako je tomu teď.
5. Další novinkou by měla být možnost přepínat mezi AK boxem a blog.blog.cz boxem. V pravo nahoře nad AK boxem by měly být dvě šipky, které by přepínaly mezi články na blog.blog.cz a aktuálním výpisem AK členů.
6. Tímto by se vyřešilo místo pro blog.blog.cz, avšak není nad přehlednost. Mohl by být indikátor novinek - vedle nápisu Autorský klub, popřípadě blog.blog.cz, kolik nových článků vyšlo po posledním odhlášení. Je to preventivní, aby člověk nemusel přepínat mezi boxy.
7. Výpis článků, jak u AK, tak někde jinde pro nečleny AK (zatím nevím kde) by se mělo vedle toho ukázat Nick, popřípadě jméno, čas publikování článků a počet komentářů, pro obtížnost na servery možná ty komentáře jen u AK.
8. Napadlo mě, že by vyjížděcí statistiky nemusely vyjíždět doleva, ale dolů přes Facebookový box, čímž by se zvýšila informační plocha.
9. Původně jsem zamýšlel, že u přihlašování zmizí slovo Jméno a heslo, které by se tence objevila v kolonkách, a při aktivním psaní by to zmizelo z kolonky. Tím by se zvětšil prostor pro kolonky a tím lípe přizpůsobil pro tablety a mobily.
10. Místo zaškrtávacích políček jako u Trvale se přihlásit by mohla být možnost kliknout na tu možnost, která se aktivně zvýrazní.
11. Nadále po vyjetí statistik (od boxu s přihlášením.) by mohla být možnost zafixovat polohu. To znamená, že při dalším přihlášení by již vyjížděcí pás se statistikami blogu účtu zůstal hned takový, jak jsme ho zafixovali.
12. Jestli bude ve výpisu článek s hodně dlouhým nadpisem, tak se skryje jeho část a při najetí na nadpis se zaktivní celý nadpis a překryje klidně i jiné boxy.
Nová skoro stejná verze. Tady je větší rozlišení.
1. Přidán křížek na Facebook okno. Místo toho si tam můžete dát něco jiného, nebo online kanál - box oficiální blog.cz skupiny na FB.
2. Přidána šipka na změnu boxu, která se ještě upraví.
3. Články ve výpisu AK budou samozřejmě v tomto konceptu nadále stejné, akorát mé jméno se tam objevuje, jelikož je to pro mě jednoduší.
4. Křížek bude asi tmavší a objeví se možná jen pro přihlášené uživatele.
Další obrázek. Tady ve větším rozlišení. Návrh prozatím jede z části na starém konceptu, až ve finále začnu měnit to, co chci změnit.
1. Funkce prohledat blogy by neměla chybět.
2. Napadlo mě, že těsně pod výpisem AK článku by byly čtyři nejlepší články za den. Indexovalo by to jedinečné komentáře, návštěvnost článku a v neposlední řadě možná délka a hodnocení článku.
Moc velký pokrok jsem teď neudělal. Vyhledávání bude zřejmě jinde.. Tady je ve větším rozlišení
1. Barvy by se asi měly ztmavit a udělat větší kontrat.
2. V boxu pro normální články asi bude méně míst.
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Matthias Matthias | E-mail | Web | 10. dubna 2012 v 19:57 | Reagovat

!!!

NÁDHERA!!

2 Dennys Dennys | Web | 14. ledna 2013 v 15:45 | Reagovat

Ano, souhlasím, vážně povedené

3 cute-panda cute-panda | 3. dubna 2013 v 17:42 | Reagovat

takový ho chci !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama