Sen, nebo už skutečná realita?

17. června 2010 v 19:52 | Daniel Hloušek |  Články

Sen, nebo už skutečná realita?

Muž v černém dlouhém plášti kráčející po ulici vás osloví a vy již podvědomě víte, co se asi stane. Nevíte kolik je prosím vás hodin? Praví muž v plášti a vytáhne pistoli, namíří ji na vás a vy ještě zkoušíte utéci, když se vám to podaří, tak v nějakém momentu snu se opět vydáte do nebezpečí. Tam, už na vás čeká zabiják a v ten moment jen ucítíte malou štiplavou bolest, která zapříčinila kulka zbraně muže černého pláště! V kaluži krve se jen potutelně smějete, jelikož víte, že to není konec! Je zajímavé, že se člověk někdy bojí a chová se ve snu jako v realitě. Jak si máme vysvětlit to, že tušíme, že nezemřeme i když jsme byli postřeleni tak, abychom zemřely. Jsme přesvědčeni ve snu, že žijeme a ani nás nenapadá, že je to sen! To jsou takzvané živé sny.
Sny se také kříží a někdy pokračují či navazují na nějaký předešlý sen.
Muž v balonovém plášti reaguje na rychlost a směr vašeho pohybu, najednou změna. Zrychlí více než vy. Rozběhnete se, jelikož se bojíte a běžíte co nejrychleji můžete, ale neunavuje vás to a skáčete přes mnohé překážky jenom proto, aby vás nechytl muž v balonovém plášti. Uděláte chybu a chytí Vás. Již čekáte jen to nejhorší a jeho rekce je velice pomalá, až nekonečná. Tichým hlasem praví:,,Zemřela vaše dlouholetá kamarádka,,! Jak to víte, že je dlouholetá kamarádka? A kdo vůbec jste? Muž jenom kývne a poví jen to, kde se s ní může naposled setkat. Podoba snů je nejenom v přesné dějové linii, ale i ve shodnosti jmen, bydliště nebo například události která se právě stane. Chce nám sen něco říci, nebo je to jen zpracování myšlenek a náhodně probíhají. Proč se mění náhle sny, ale logicky mají všechny sny za jednu noc podstatnou myšlenku a podmět. Jaký klíč platí k rozluštění této podstaty a tím pádem celého snu či sérii snů? Je to jen lež z mozku jako úsporná režim mozku, nebo jsou to skryté myšlenky v šifrách? První možnost by rozšiřovala teorii o fantazii a vývoje logického myšlení a kreativity. Druhá možnost zase zjištění, že s námi nemusí být něco v pořádku, nebo naopak něco nás ruší. U těchto snů by pak člověk měl šanci tu věc napravit, jen když je připravený. A jak se to dozví? Podle toho, že rozluštil sen, pak může řešit problém.
Jsou mnozí lide, kteří žijí druhý život právě ve snu a také ve snu umí věci jaké normálně neumí. Viz. případy s fyzikem ve snu a přes den to byl obyčejný úředník. Máme několik fází spánku a je zajímavé, že někteří mají sen ihned po usnutí. Při tom, by měl přijít za více než je 30 minut.
Právě tyto lidé často jsou nevyspalý.
Náš mozek přemýšlí i když spíme a to i někdy složitěji než normálně. Dokazuje to, že i když spíme tak někdy víme, že v místnosti někdo je. To není ani tak zajímavé až do doby, kdy ve snu s ním mluvíme a on nám řekne něco co opravdu je a ta osoba to neřekla ani Vám. Rozpoznáte tu osobu dokonce voní tak jak v přítomnosti k vám.
To znamená, že mozek nemusí jenom lhát, ale také nám říká něco co sami nevíme. Dokazuje to hlavně u živých snů. Ráno se probudíte a myslíte si, že to nebyl sen. Pak se s někým setkáte, a ten dotyčný byl i ve snu, něco Vám i něco slíbil, nebo se svěřil/a.
Vy se ho zeptáte na tu věc s domněním, že ví oč se mluví a jedná. Najednou, ale zjistíte, že vůbec neví co říkáte, nebo ví, ale neví, kde jste ty informace vzal/a. To je jistý druh plně neprokázané telepatie. Může třeba za to i silná empatie(vcítění). Noční můry Vám také můžou říci co se právě děje. Jsou to předehrou jistých nemocí, ale také nevyřešených problémů, které se ve Vás dusí. Někdy Vás noční můry pohltí a nemá cenu to sám řešit. Ovlivnění spánku, ale bohužel dochází například u depresí, nadměrného stresu či při čekání na událost. To by mohlo vyvracet teorii o tom, že sny řídí náš život a že jsou úzce propojeny cesty života, smrti a snu. Ovšem jsou lidé, kteří zažívají stavy jako při bdělém stavu. Mají deprese, zažívají stres či nestíhají. Čas ve snu existuje všelijak, u některých běží normálně. Další zvláštnost je, že vidíte ve snu místo, které v budoucnu navštívíte. Ve všeobecném pravidlu platí, že jsme to museli vidět dříve ji nebo v televizi. Problém je, že některá místa nejsou mediálním terčem a ani jsme tam nemohly například být. Co si o tom myslíte vy? Je možné vidět ve snu něco co jsme nikdy dříve neviděly? Narychlo udělané, moc jsem se tomu nevěnoval, chtěl jsem toho více říci v lepším podání, tento článek je spíše plná otázek bez odpovědí. Dopracuji později jestli chcete. Jinak napište váš názor či zkušenost.
Hezký den!
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fresh-julie fresh-julie | Web | 18. června 2010 v 16:37 | Reagovat

Já si myslím že ano. Mně se jednou zdálo o domě ve kterém sem nikdy nebyla a pak nás jednou pozvala učitelka k sobě domů a byl to ten stejný dům co jsem viděla ve snu. :D

2 Korny Korny | 18. července 2010 v 14:12 | Reagovat

Ymslím, že je to možné. Mně už se něco takového stalo. Celkem děsivé, když to zažíváte jakoby "podruhé"
Moc zajímavý článek Dany..a povedený x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama