Internetové seznamování: ráj pedofilů, ale i inteligentů!

28. března 2011 v 15:41 | Daniel Hloušek |  Články

Internetové seznamování: ráj pedofilů, ale i inteligentů!

Mnozí z nás již určitě zkoušeli seznámení přes internet, a leckterý čtenář může také se pochlubit s úspěchem, nejen na internetu. V dnešní době veliké medializace a globalizace, je tento druh seznamování již velice rozšířený, a není ničím exotickým. Lidé stále méně touží se seznámit na živo, tváří v tvář. Velikou výhodou internetového seznamování je, že zde neplatí předsudky na náš zevnějšek.
Každý člověk si udělá podvědomě názor na toho druhého zejména nejprve ze zevnějšku, jak vypadá, jak je oblečený, jaký má tím pádem vkus. Internet toto boří a dává přednost našemu intelektu! Zejména ženy vybírají potencionální zájemce podle vzhledu a až posléze podle toho, jak smýšlí. Je to logický postup, avšak nároky se zvyšují a krása je pořád stejná. Popravdě, člověk nakonec dokáže spíše zaujmout svým myšlením, než svou krásou. Na co je nám partner či partnerka, která je krásná, avšak nemá moc společných zálib a nemá nám co říci? Tomuto by mělo předejít internetové seznamování.
Skype, ICQ video konverzace a další podobné služby, používající webkameru stále nedokáží nahradit plnohodnotné seznamování tváří v tvář. U webkamery nevidíme plně, jak se člověk pohybuje, jak vypadá celkově, zdali se hrbí, nebo je rovný natolik, že i pravítko je pouhá nerovnost! Pouhý pohled na nějakou část těla nám nestačí. Je snazší se seznámit přes internet. Dnes, už není tolik odvážlivců, aby dokázali pozvat protějšek někam a ještě neurazit k tomu či i zapůsobit. Je jasné, když budete mít plnou pusu, při jídle, a začnete s veškerou vervou chrlit na protějšek své návrhy, dozajista neobstojíte a ještě sklidíte nemilé ovace. Také se často stává, že začneme koktat, zopakujeme jednu větu osmkrát a po deváté již z paměti protějšek s námi začne opakovat, zdali teda daná osoba dříve neutekla. V klidu domova, můžete holdovat svému jídlu a do toho psát a seznamovat se s novými lidmi.
Velikou nevýhodou takového seznamování je samotné plus, a to, že nevidíme druhého, maximálně nejistě přes webkameru, či z fotky. Kdo ví, zdali se nejedná o pedofila, či o člověka s masochistickými choutky a který má již něco přes čtyřicet. Rozhodně je nemilé, potkat se na srazu s oplzlým pedofilním čtyřicátníkem, o kterém jsme neměli ani potuchy! Další nevýhodou je také dilema, lže mi, nebo mluví pravdu? Při seznamování přes internet totiž nedokážeme vycítit jistou nervozitu, ani si nedokážeme i po dlouhém dopisování osvojit chování druhého natolik, abychom poznali, kdy je něco v nepořádku. Schválně, kolik lidí pozná z odpovědi, že nás má dotyčná osoba ráda vyčíst, zdali se jedná o pravdu či lež? Určitě by se více lidí seklo se svým konstatování u psaní přes internet. Říci někomu, že ho máme rádi, vyžaduje kuráž, přes internet Vám to řekne i ten, který to tak nemyslí, nebo Vám to vnucuje reklamní banner.
Asi nejznámějším problémem je pedofilie. Mnozí pedofilové právě čekají na to, až se jim na tu jejich návnadu někdo chytí, a jak je tomu v nespravedlivém životě, policie nedokáže včas všechny udice zlámat a pytláky odehnat do kouta. Co prozradí pedofila? Nikdy si nemůžeme být takovým seznámením jistí, avšak pravý pedofil Vám nebude chtít poslat fotku, nebo se bude zdráhat dost dlouho. Ten, který nás má rád, pošle fotku, po nějakém čas, kdy pozná sám, že si tím může být jistý. Pedofilové také dokáží dobře přesvědčovat a na vše odkývnou, dělají v nás iluzi, že všemu rozumí a není nic, co by na nich nebylo dokonalého!
Protějškem podivné a oplzlé pedofilie je při tomto seznamování inteligence. Mysleli jste si až do dnes, že na internetu, ti co se chtějí seznámit, že se jedná o nehezké a neinteligentní jakési stvoření? Omyl, dámy a pánové. Inteligence si sebou nese neporozumění a mnozí takový jedinci jsou samotářští, hledající někoho kdo by je chápal. To stejné platí i u hezkých lidí, i když je to relativní pojem. Hezcí lidé mají problémy se seznamováním, sice se kolem nich motá mnoho lidí, avšak mnoho se také bojí vztahu, jelikož si myslí, že hezký člověk si chce jen užít!
Buďme upřímní, dnes spíše je snadné si sednout k Facebooku, a tam někoho oslovit, než jít po ulici a narychlo vymýšlet nějakou záminku pro seznámení. Každý z nás musí zvážit plusy a mínusy, a zdali se cítí na takové setkání, i když tam s námi někdo může být. Jste-li lidé, kteří dlouho nikoho nemůžou najít, zkuste to, a jste-li lidé, kteří spíše hledají zábavu, tak to dejte předem vědět a dávejte si větší pozor. A co si myslíte vy? Radši se spálíte na klasickém seznámení, nebo i s jistým rizikem u internetového seznamování?
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Měli jste, partnera kterého jste poznali přes internetové seznámení?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 28. března 2011 v 15:50 | Reagovat

Čím ďalej tým viac sa prikláňam k názoru, že internetové zoznamky sú dobré až pre ľudí nad 30 . Predsa len, už nehrozí pedofília a aj ľudia to berú vážnejšie . Poznám prípady, keby im to naozaj vyšlo... Zatiaľ čo pre decká je to skôr nebezpečenstvo .

2 Dancek Dancek | E-mail | Web | 28. března 2011 v 15:52 | Reagovat

[1]: Máš pravdu. Čím je člověk starší, tím se mu více mění z priority krása a zábava, na prioritu, bezpečí a zajištění či porozumění. Kde kdo z mládeže z toho nemá ještě takový rozum, avšak i já mezi mládež patřím, takže si to musím také ještě pořádně vyzkoušet a spálit se.

3 eiia eiia | Web | 28. března 2011 v 16:06 | Reagovat

Patřím mezi mládež, ale nějak nemůžu dopustit na tu starou školu, co se týče seznamování ;) jinak zajímavý článek ;)

4 Maruška Maruška | E-mail | 28. března 2011 v 16:13 | Reagovat

Zatím jsem se naštěstí s žádnou pedofilii nesetkala. Přes bývalý blog sem narazila na poměrně dost lidí, se kterými si píši, plánujeme se i setkat. Jedinou překážkou jsou rodiče, kteří si o všem myslí, že je to něco zvrhlého :D
Nezáleží mi ani tak na vzhledu, ale například s jedním klukem jsem si schopná psát opravdu dlouho, máme bych řekla i podobné koníčky a raději svěřím něco jemu než někomu z reálného života. Ne, že bych mu nevěřila, ale natočil i video, mám jeho FB, kde třeba komunikuje i s ostatnímu, takže mu věřím.
Ale opravdu nepochopím takové ty mladé naivní slečny, které každému pošlou svou fotku, přidají si ho do přátel a ni o něco neví. Ani se upřímně nedivím tomu, když se nějaké děti ztratí, ale za blbosti se někdy hodně platí :(

5 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 28. března 2011 v 16:38 | Reagovat

Na internetu jsem se s eznámila s lidmi, kteří působí hodně fajn (např. hlavně ti z blog.cz), poznala trochu více pár spolužáků či lidí z okolí. Jak píšeš, takové seznámení není už nic exotického, když za kompem sedí spousta lidí každým dnem. Avšak jak odhalit pedofila, toť otázka. Všude se jen upozorňuje, jak je internet nebezpečný... Myslím, že pokud je dotyčný na druhé straně ochoten poslat fotku, tak je problém s pedofilií vyřešen (teda pokud na fotce nebude pohlavní úd nadrženého čtyřicátníka...)

Jinak pěkný článek. :-)

6 Bareta Bareta | Web | 28. března 2011 v 16:40 | Reagovat

Pozor, nepleť si pojmy. Ne všichni pedofilové jsou zlí, špatní, chtějí ublížit a zneužívat děti. Prostě se jen mezi nimi mohou některá taková individua, stejně jako mezi dalšími sexuálními skupinami, vyskytovat.
Mrkni na http://www.fx100d.cz/

7 radioaktivita.eblog.cz radioaktivita.eblog.cz | 28. března 2011 v 16:47 | Reagovat

Ahoj, hlásneš prosím pro soifong na http://darkecodoggie.blog.cz/1103/sutaz-o-naj-obrazok-3-kolo#komentare ?

Předem moc děkuji a jakkoli oplatím!

8 Vendy Vendy | Web | 28. března 2011 v 20:50 | Reagovat

[2]: Sledovala jsem náhodně televizní pořad Farmář hledá ženu. A jeden z nich se dal slyšet, že když vybíral poprvé, tak jedna z těch dam se umístila až na posledním  místě, pro něj neatraktivní a nezajímavá. V průběhu dnů zjistil, že ona neatraktivní dáma je z celé řady nejzajímavější a že se s ní do dobře mluvit a bavit a původní poslední příčka byla přesunuta na první. Takže, ano, pěkný vzhled vzbuzuje větší sympatie, ale při bližším seznámení vítězí vlastnosti a schopnost navodit pohodu, být zábavná, milá, chytrá...
S přibývajícím věkem se opravdu priority změní.

9 Vendy Vendy | Web | 28. března 2011 v 20:53 | Reagovat

Ještě chci dodat, že nechápu ty trdla, které posílají svoje fotky a jsou tam skoro ve spodním prádle (o fotkách bez spodního prádla ani nemluvě, to už vůbec nechápu). Taky když si dává nějaká internetová slečna rande s internetovým přítelem, měla by zvolit místo, kde je hodně lidí - nejlíp restauraci nebo nějaké podobné občerstvovací zařízení. Taky by se měla domluvit s kamarádkami, aby si šly sednout nedaleko a tak trochu "hlídaly".

10 Anička Anička | Web | 3. dubna 2011 v 16:30 | Reagovat

Preferuji setkávání se naživo, je škoda, že tolik lidí během svého života jen tak mineme, aniž bychom našli odvahu je oslovit. A ta šance poznat toho druhého nám navždy unikne. Pravda, asi by si spousta z nich klepala na čelo, kdybychom to udělali.. oslovit cizího člověka na internetu je o dost jednodušší.

11 Monotónní Monotónní | E-mail | Web | 22. dubna 2011 v 13:48 | Reagovat

Vše má své plusy i mínusy..
Na schůzku by měl člověk chodit pouze v tehdy, kdy druhému věří a i tak je rozumné při prvních setkáních být na místě, kde je více lidí...
S takovýmto seznamováním mám zkušeností víc než dost, naštěstí na pedofily a jim podobné jsem nenarazila..

12 David David | 19. května 2011 v 15:58 | Reagovat

Tak tenhle článek je pěkná blbost. Za prvé ne internetových seznamkách se pohybují ti stejný lidé jako třeba na diskotékách. Proto narazit na pedofila a blbce můžete skutečně všude. Za druhé kdo zkusil seznamku ví že seznamky většinou nefungují.Nefungují proto že když chlap napíše ženský tak ta nemá ani tu slušnost aby odepsala. Samozřejmě jestli vypadáte jako Brad Pitt tak to potom máte šanci že s vámi bude ženská drbat přes net. To ale neznamená že jí ještě dokážete vytáhnout na rande. lidi dají na seznamkách jenom na vzhled. Vypadáš dobře máš šanci nevypadáš dobře máš smůlu. Lidi jsou dnes příliš povrchní. :-D

13 Dancek Dancek | E-mail | Web | 19. května 2011 v 16:18 | Reagovat

[12]: Samozřejmě, že všude se najdou tací, kteří se nechovají zrovna moc normálně :-) Ale tolik lidí z diskoték zase nepíše na seznamky, už jen z toho důvodu, že nemají takový čas, jako ti, co se drbají s inzerátem a ještě odpovídají. Poslední dobou lidé k seznamce prahnou čím dál více. Možná je to tím, že lidé už neumí tolik komunikovat. Avšak, 40% je slušné číslo na seznamkách. A zase tolik případů pedofilů, kteří si takhle našli oběť, není v televizi ani v novinách :-)

14 Nannie18Barry Nannie18Barry | E-mail | Web | 1. března 2012 v 6:49 | Reagovat

I took my first <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a> when I was very young and that helped me very much. Nevertheless, I need the short term loan once more time.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama