Zodiak: vrah, který řádil bez následků!

5. dubna 2011 v 19:15 | Daniel Hloušek |  Články

Zodiak: vrah, který řádil bez následků!

Zodiak, neboli také Zodiac je námětem pro mnoho autorů filmů, knížek, úvah. Po Jacku Rozparovači je to nejznámější skrytý vrah novodobých dějin. Byl na očích policistů u jeho vražd, nebo se skrýval v bezpečí? Píše se rok 1968 dne 20. prosince. Je poklidný podvečer, a pár si vyrazil na romantickou projížďku. Měli namířeno na Vánoční večírek. Jízdu zpestřily na odpočívadle, které bylo opuštěné a ztemnělé. Tomuto místu se také říkalo pruh milenců, avšak dnešním dnem se zapíše černým písmem do místních novin. Zodiak poprvé touto vraždou se chce podělit i s ostatními! Jedná se o první oficiální vraždu, také typickou pro Zodiaka. Několik měsíců po vraždě přichází do několika významných sídel tehdejších novinářských plátků, první Zodiakův dopis, ve kterém líčí svůj hrůzný čin a přikládá kousek zakrvácené košile oběti, jako důkaz toho, že tam byl. V dopise líčí, že přijel a zaparkoval těsně k autu obětí, za chvíli zase odjel. Avšak za chvíli se otočil a vrátil se zpět na odpočívadlo. Vystoupil, přišel k okýnku, kde seděl David Arthur Faraday, posléze byl několikrát zasažen do nohy, a čistým průstřelem hlavy, chtěl Zodiak Davida zastavit, při útěku. Poté ihned zemřel. Pět výstřelů do zad byly přímo namířeny, na spolujezdkyni Betty Lou Jensenová. Policie odhadla, že pár zemřel asi kolem jedenácté hodiny večer.
Zodiak v dopise líčí každý detail, i čas, kdy oba zastřelil. Prvního srpna roku 1969 Zodiak poprvé se objevuje na stránkách novin. Jeho šifrované dopisy museli otisknout tři novinářské plátky, pod pohrůžkou, že zabije další lidi. Další vražda se stala 4. Července roku 1969. Michael Renault Mageau přijíždí za svou milenkou Darlene Elizabeth Ferrinovou do restaurace, kde pracovala jako servírka. Poté spolu odjeli na parkoviště, kde chtěli strávit romantickou chvilku. Zanedluho avšak přijíždí tmavé, dle Michaela šedé auto, které zastaví nedaleko. Michael si chvíli myslí, že se jedná o manžela Darlene, avšak ta mu to vyvrátí. Muž vytáhl baterku, rychle přišel k autu. Michael si myslel, že se jedná o policistu, otevřel okénko a muž ihned čtyřikrát střelil na Michaela a pětkrát na Darlene, která umírá ještě dříve, než přijela do nemocnice. Michael tento útok přežil. O 45 minut později volá na Vallejo policejní oddělení, Zodiak, s tím, že má na svědomí útok na milenecký pár.
Je hezký sluneční den. Bryan Calvin Hartnell a Cecelia Ann Shepardová se rozhodli zajet si k jezeru odpočinout. Je 27. září 1969 a pár leží na dece nedaleko od jezera. Cecelie si všimla muže, v podivném kostýmy s nožem v ruce, jak se blíží k nim. Bryan si myslel, že jde jen o dalšího návštěvníka, který jde také relaxovat. Chvíli zmizel za stromem, poté se objevil kousek od deky. Požádal, aby mu dali peníze a klíče od auta. Bryan přívětivě spolupracoval, nechtěl dělat problémy a byl vystrašený. Zodiak, nakázal Ann, aby svázala provazem, který jí dal, Bryana. Poté Zodiak svázal Ann a oba pobodal několika ranami nožem. Rybář, který nedaleko rybařil, slyšel ukrutný křik obětí a rychle přišel na pomoc. Ann 29. září zemřela, Bryan zemřel na místě.
Mezitím Zodiak posílá další dopis, ve kterém píše o tom, že má chuť zastavit školní autobus, a každé dítě, v zástupu zabít. Naštěstí k tomu nikdy nedošlo. Zodiak ale dlouho nečeká a opět zabíjí. Je 11. října 1969. Paul Stine, veze v noci taxíkem tajemného pasažéra. Na křižovatce Zodiak jedním výstřelem do hlavy, zabije řidiče. Kompletně celý vůz vyčistí, a utrhne kousek košile řidičovi, na důkaz jeho řádění. Avšak Zodiak nečekal, že vraždu někdo viděl. Dvě malé děti viděly, jak Zodiak klidně obchází taxík a trhá kousek košile řidičovi. Poklidně odešel parkem, nikam nespěchal. Později se zjistilo, že dva policisté zřejmě zahlédli Zodiaka jak pomalu kráčí od místa činu. Nikdy nebyl tak blízko Zodiak ke svému odhalení.
Posledním útokem Zodiaka se stal únos ženy s dítětem. Zodiak zastavil ženu za záminkou, že jí utáhne šrouby u zadního kola. Poté nasedl a odjel. Žena avšak daleko nedojela, po nějaké chvíli se jí uvolnilo zadní kolo. Zodiak se vrátil a nabídl jí, že jí sveze do opravny. Nečekal, že má dítě. Řekl jí, že než jí zabije, tak musí vyhodit dítě z auta. Žena přežila, dítě také. Zodiak tentokrát nevraždil. Hlavním podezřelým se stal Arthur Leigh Allen, který zemřel na selhání ledvin dříve, než výsledky DNA prokázali jeho nevinnost. Zodiak jedna chladnokrevně, neměl motiv, vybíral si náhodné oběti, proto policie nemohla vypátrat Zodiaka. Traduje se, že jeden novinář vyřešil záhadu Zodiaka a na vlastní oči ho viděl v obchodě, poté ho už nikdy nenavštívil. Během vyšetřování bylo podezřívání na 2500 lidí, z toho asi jen desítka odpovídala detailnímu popisu. Zodiak se přiznal i k dalším vraždám, avšak policie mu tyto vraždy nedokázala. Je Zodiak stále naživu? Mohli ho policisté zastavit, potkali ho. Byl snad svědkem? Vyřeší se někdy vůbec tento případ? Těším se na vaše komentáře.
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Zabíjel Zodiak kvůli popularitě?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 8. dubna 2011 v 18:42 | Reagovat

Podle mě zabíjel pro potěšení. měl rád pach krve a vyděšené lidské oči. To je ovšem jen moje domněnka. Já se v tomto nevyznám.

2 pawing pawing | 18. dubna 2011 v 18:29 | Reagovat

Dle mého názoru Zodiak nebyl žádný hlupák. Musel to být inteligentní člověk, který si s lidmi chtěl zahrávat. Líbila se mu jejich bezmoc, líbilo se mu být v blízkosti policie a tiše se uchechtávat, protože neměli ani tušení. Možná se chtěl stát legendou jako byl Jack Rozparovač. Inteligentní zabiják hrající jakousi hru... toť můj názor :-)

3 Lenke Lenke | Web | 25. dubna 2011 v 15:08 | Reagovat

Ten,který vraždil je už asi stejně mrtvý. Nevím, ale mám pocit jako kdyby to byl muž zahořklý vůči lásce té první dvojice, podle mě ji znal. Chápu co ho k těm dopisům kde všechno popisoval vedlo, je to něco jako u chlapa když "přefikne" nějakou a musí se hned pochlubit kamarádům, on nemohl, takže to udělal takhle veřejně, líbilo se mu, že se o tom mluví že je pomyslným středem tehdejšího děje, pak když to vyhaslo, zabil další, bum zase pozornost, a si vybral tu ženu, ale bylo tam dítě,něco jiného je zabít člověka, který určitě za svůj život určitě někomu ublížil, ale dítě...usuzuju z toho že jejich označení vraha bylo správné

4 Burberry Totes Burberry Totes | E-mail | Web | 20. června 2011 v 9:22 | Reagovat

This is a wonderful blog.I am impressed by the information that you have on this blog. The informal article encouraged me very much!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama