Červen 2011

Apollo 20: utajovaný projekt?

27. června 2011 v 19:47 | Daniel Hloušek |  Články

Apollo 20: utajovaný projekt?

Kolem vesmírné agentury NASA se vždy stahovaly mračna. Nejvíce kontroverzním tématem je samotné přistání na měsíci. Avšak v posledních letech se začíná stále více mluvit o dalším letu na Měsíc, který ale nebyl nikdy oficiálně potvrzen. Okolo tohoto letu se váže několik zajímavostí. Už jen fakt, že se tento let nikdy oficiálně neuskutečnil, a také důvod letu na měsíc.

Píše se rok 1969 a Neil Armstrong, jako první člověk vstoupí na půdu cizí planety. Jeho slavné slova a jeho čin již každý zná, ale méně známou možnou skutečností, jsou hlášení astronautů, které říká, že tam nejsou sami. Skoro každé Apollo zachytilo možné stopy mimozemského života. Většina důkazů se, ale nikdy ven nedostalo. Známe jen pár fotek, které zachycují jakousi mlhu, nebo odlesk od objektu, podobný k talíři. Četnost těchto střetnutí, bylo pro NASA, až příliš mnoho. Proto nechtěla triumfovat s audionahrávkami astronautů, nebo s nejasnými fotkami, ale přímo vyprojektovala další let na Měsíc. Definitivní rozhodnutí padlo, kvůli misi Apolla 15. Snímky pořízené při této misi, vykazovaly na jistých místech abnormality. Na několika snímcích, pořízené z orbitu Měsíce, byl nalezen zvláštní útvar, ve tvaru doutníku! Nikdo v té době netušil, že právě zachytily první důkazy o mimozemském životě. Později při analyzování snímků, si těchto abnormalit všimli technici. V té době je, už celkem jasné, že další lety do kosmu budou značně finančně omezené, ale nikdo pořádně neví proč. Chtěla tím NASA zatajit svůj objev na Měsíci? Mise Apollo 17 byla poslední. Otázkou však je, co má znamenat přeskočení několika čísel? Je to snad proto, že se jednoduše jedná o podvod?
I na toto mají mnozí lidé věřící v tento projekt, odpověď! Apollo 18 se spojilo se Sovětským Sojuzem. Apollo 19 mělo údajně navazovat, jenže paradoxně o tomto letu vůbec nic nevíme. Jen jisté střípky, které nasvědčují, že mise Apollo 20, byla plánovaná již několik letů dopředu.
O závažnosti a velikosti projektu svědčí také fakt, že NASA přizvala do projektu sovětský svaz. V srpnu 1976 raketa odstartovala údajně z Ruského území. O tom také mluvil jeden z astronautů Apolla 20, který později ochotně vypustil do světa, několik videozáznamů z přísně tajné mise. Po přistání na Měsíc, měli astronauti za úkol, údajně prozkoumat vesmírnou loď, a pak menší, ve tvaru trojúhelníku. Nadále se na odvrácené straně Měsíce má nacházet údajné město neboli stanice 1. Dle slov Williama Rutledga, šli s kamerami dovnitř obrovské vesmírné lodi. Dle jeho odhadů, musela být loď stará asi 1,5 miliard let. Detailně popsal záhadnou ženu a další biologické objevy ve vesmírné lodi. ,,V oblasti motoru jsme našli trojúhelníkové kameny, které vypouštěli žlutou sekreci - něco jako obnova.'' Humanoid měřil 1,67 metru. Nejspíše se jednalo o samici. Je podobná ženě. Dva astronauti provedli jednoduchý test, zdali je humanoid živý. Výsledek byl pozitivní. Má šest prstů, což znamená, že jejich číselný systém se zakládá na tuctech, místo na desítkách. Také část videa, které bylo pořízené při této misi, se dostalo sestříhané, na internet. Jelikož to byla tajná mise, veškeré videozáznamy se ukládaly rovnou na disky. To znamená, že záznamy nebyly nikterak omezované a mohli být barevné. To vyvrací další skeptický argument. Jednalo se o nejtajnější misi, mimo naší planetu. Proč by NASA neinvestovala peníze do nejlepší výbavy, který zmapuje loď v rozumné kvalitě?

,,Pak jsme jeli vesmírným vozítkem k tajnému městu.'' Jednalo se spíše o trosky, než o město. Avšak některé stavby byly velice zachovalé. Na stavbách byly jakési symboly, zřejmě se jednalo o písmo. Fotky, které unikly na internet, jsou údajně jen opticky zvětšené snímky kousku města, z veliké dálky. Wiliam tvrdil, že na internet zveřejní další části videozáznamů, ale nic se neděje. Jeho popis je natolik detailní, že taková kamufláž, by trvala hodně dlouho. Taková sranda, už není sranda. Navíc, proč by ho někdo financoval. Také záhadné úmrtí několika lidí, okolo tohoto projektu mluví za své. Když se Wiliam dozvěděl, že kontejner s tajnými spisy, fotografiemi a videozáznamy bude zničen, neváhal a ihned se snažil někoho kontaktovat. Jeho přítel, zajistil, několik cívek videozáznamu a mnoho fotografií. Avšak, proč muž se neozval, to je záhadou. Na youtube mizí videa s mise Apollo 20 dost rychle. Avšak, nejedná se jen o drahou srandu? Chce někdo vyvolat v lidech pochybnosti a pod nátlakem přinutit vládu USA povolit další lety na Měsíc? Jak daleko jsme od pravdy? Je humanoid z videa, který vypadá, jako vosková figurína, opravdu vosková figurína? A co si myslíte vy?

Život v jednom dni blogera?

20. června 2011 v 15:42 | Daniel Hloušek |  Články

Život v jednom dni blogera?

Mnozí z nás tento projekt vítají a mnozí tento projekt zavrhují, nebo mu nevěnují pozornost. Píše se rok 2010 a na Youtube se rozjíždí v jeden den megalomanský globální experiment. Zachytit lidský život je z pohledu filmaře značně těžké, proč nenechat lidi samotné, natočit svůj život?Výsledkem snažení mnoha lidí, byl celovečerní film, který poukazoval na rozdílnosti kultur, avšak na soudržnosti v nich. Film byl mnohými kritizován a dalšími obdivován. Není lepšího scénáře, když sám život hraje hru. O něco podobného se snaží i čeští fandové. Avšak, položme si ostrou otázku: ,,Byl by v takovém měřítku film zajímavý?'' Experimentální film z projektu Youtube se zaměřil na kultury, což v České republice nenajdeme v takové míře. Proto mne napadl nápad, zaměřit se na určitou skupinu lidí. Zajímavou skupinou jsou blogeři. Každý z nás je za rouškou malé, nebo velké anonymity. Nikdo o nás nic nemusí vědět a ani neví, jací doopravdy jsme. Mladí, staří, hubení, tlustí, inteligentní, pochybovační a další lidé, jsou v blogerské sféře normálními lidmi, bez rozdílu. Každý svůj talent může takhle ventilovat. Mnoho z nás má nějaké ideje, které by mohl vložit případně do tohoto projektu. Bylo by zajímavé zachytit, leč anonymně život blogera. Každý den, je něčím výjimečný. To, že se vám zdá nudný, neznamená, že pro jiné bude taktéž nudný, jelikož to je náš stereotyp.
Teď přejděme k technickým záležitostem. Jak jsem již v minulém článku zmínil, po technické stránce se bude jednat o složitý projekt. Musí se zařídit, kam půjde film, případně získat autorská práva na hudbu. Taktéž najít správcovské komando, které by mělo na starost tento projekt. Zajistit také nový blog, který by zajistil aktuální zprávy o projektu. Avšak jsou tu horší věci. Nejhorší věcí je propagace. Bojím se, že i přes velký ohlas, tento projekt bude odstartován a v zapomnění upadne do temných zákoutí neúspěšných projektů. Chtěl bych podoktnout, že lidem se projekt líbí, ale takový počet lidí se do projektu opravdu nehrne. Popravdě, potřebujeme mnoho materiálu a než se odstartuje projekt, mělo by se promyslet co a jak a zjistit, zdali je dostatečný zájem ze strany těch, co by zajistili materiál.
Pořád jsem na to sám, málo lidí se přihlásilo do komanda. Ale i přes to jsem zkonkretizoval některé pojmy. Náš projekt se bude lišit strukturou. Je hezké, když v jeden smluvený den, lidé natočí svůj život, a pociťovat tu atmosféru, že někde v dáli dělá něco podobného někdo jiný. Ale v těchto podmínkách se moc dobře pracovat nedá. I když Youtube projekt kladl důraz na tom, aby lidé natočili klidně svou práci, tak i tak to pro YT projekt nebyl moc šťastný nápad. Proto jsem se rozhodl, že bude rovnou sedm natáčecích dní. To znamená, že ve smluvený týden budou mít lidé možnost natočit svůj život. Asi dalším razantním krokem bude požadavek na kvalitu videa. Nechci dělat ukvapené závěry, ale mobilová kvalita - 2mpx zřejmě nebudou pro full-hd projekci vhodné. Ale nevylučuji, že v takové kvalitě nemůžete zasílat své videa. Kvalitu neomezuji, jen říkám předem, že přednost budou mít kvalitnější záběry. Popravdě, ani vysoká kvalita nemusí zaručit, že se v projektu objevíte, jde o váš život a jestli zašlete video, ve kterém budete sedět u televize a koukat se dvě hodiny na film, aniž byste něco řekli, tak těžko to půjde do projektu nějak začlenit. Ale kdo ví.
Nemusíte se bát, zúčastněte se také projektu. Můžete nám zaslat odkaz na video i anonymně, jde o to, zachovat tuto generaci blogerů na filmovém plátně. Zavzpomínat jednou, jaké to bylo, je dobré a podívat se, jací jsme byli, je ještě lepší. Tímto vás všechny prosím i žádám, projevte váš zájem o tento projekt, než upadne do zapomnění. Neříkejte, že je váš den nudný, žádný den není nudný. Projekt by se měl uskutečnit toto léto, ale nemáme dostatečnou propagaci. Proto prosím, pokud možno, řekněte o tomto projektu dalším lidem. Chceme nový projekt? Musíme pro to něco udělat. Tímto vám všem děkuji za pozornost a nebojte se. -Facebook-

Vesmír: Jak moc ho (ne)známe?

19. června 2011 v 15:15 | Daniel Hloušek |  Články

Vesmír: Jak moc ho (ne)známe?

S postupem času, každá věda získává statut obsáhlosti v daném oboru. Avšak vesmír je pro vědu příliš složitý a příliš velký na to, abychom mohliz určitostí říci, že vesmír známe! Když neznáme ani zákoutí naší planety, tak jak chceme znát vesmír? Hvězdy na obloze prvním zvědavcům říkaly, že Země není jedinou planetou ve vesmíru. Později se z hvězd stala znamení, souhvězdí a symboly. Podle hvězd také s velikou přesností staré kultury dokázaly vypočítat roční cykly. Je jedno, kde se nacházíme, zdali ve vesmíru, nebo na planetě. Vesmír je pořád úchvatný a tajemný, už na pohled. Obloha nám skýtá scenérii z minulosti. Je uchvacující, když se díváme na hvězdy, a třeba ta, na kterou se zrovna díváme, již není. Staří Egypťané chápali vesmír jako hmotu, která je obklopena kolem slunce. Mayové chápali vesmír dost odlišně, než je tomu u dnešní vědy. Mayové považovali, že je vesmír chytrý. Skvělé kvantum informací, Mayové získali pomocí takzvaných informačních cest, nebo frekvencí. Informační cesty jsou chytré informace, mnohdy samotně se vyskytující kdesi ve vesmíru. Tyto informace byly mnohdy vzácné a důležité. Ale pro dnešní vědu jsou to zanedbatelné poznatky.
Středověk se nesl ve znamení víry a náboženství. Přílišná zaslepenost měnila starověké názory učenců na středověké mýty o tom, jak svět a vesmír funguje. Pro středověkého obyvatele byla planeta placatá a nekonečná. Později planeta měla konec, a obloha byla jako klenba v chrámu. Slunce nebylo středem soustavy, nýbrž Země. Toto vyvrátil kněz a astronom Mikuláš Koperník. Jeho heliocentrický model Sluneční soustavy, který ukazuje slunce ve středu soustavy a Zemi, jak obíhá slunce, vyvolal poprask u církve. K tomuto tvrzení se přidal také Galileo Galilei, který jako první požil tak silný dalekohled, že viděl krátery na měsíci, nebo objevil velké množství nových měsíců jiných planet.
Vědce nedá spát mnoho otázek. Kde a jak vznikl vesmír, zdali to byla náhoda, jak je veliký a zdali je nekonečný. Méně diskutovanou otázkou je, kde leží střed vesmíru a co je středem. V naší galaxii je středem černá díra. Může být masivní černá díra středem celého vesmíru? Dle známé teorie, vesmír expanduje. Na začátku je velký třesk a na konci velký krach. Vesmír se nakonec dostane do takové velikosti, kdy, už střed nebude schopný se dál rozpínat, jeho gravitace buď zeslábne, nebo zesílí. Poté nastane obrovské smršťování do jednoho bodu, ve kterém vznikne silná černá díra, která nakonec vše pohltí. Nebýt středu, nemůže se ani celý vesmír rovnoměrně zmenšit. Otázkou je, zdali se vůbec vesmír rozpíná, nebo jen natahuje, a jestli je to rovnoměrný konstantní pohyb. Vesmír je tvořen z většiny černou hmotou. Jedná se o velice silnou hmotu, kterou nevidíme. Alespoň tak si prozatím vědci vysvětlují vesmír a jeho vyplnění.
Největší a nejtěžší otázka právem zaznívají kolem vesmíru. Nejsložitější otázkou je, zdali je vesmír nekonečný. Říci, že vesmír má konec je dost odvážné, stejně je tomu i u teorie o nekonečnosti vesmíru. Z pohledu matematiky je nekonečno něco, co nemá konec a tím to končí, z pohledu lidského rozumu a zvídavosti ve fyzice a filosofii je to ale nedostačující. Vše má konec, vše je nějak omezené. Na druhou stranu, kolik toho víme o vesmíru? Nebo se jedná o stejnou situaci, jako středověk a pojetí naší planety, který v očích lidí, byla nekonečná, jelikož ji neznali, jako my dnes vesmír!
Členění vesmíru se moc nezměnilo. Hvězda, kolem které obíhají planety, které můžou mít měsíce. To vše tvoří soustavu. Více soustav je dráha, více drah je galaxie, více galaxií je mlhovina. Mlhoviny si můžeme pro srovnání představit, jako špendlíkové hlavičky a jeden velký shluk, který je propojen s dalším shlukem, o velikosti našeho slunce. Zabýváme se makrosvětem, který již dokážeme ovládnout. Avšak vesmír a jeho měřítka jsou pro nás nepředstavitelně veliká. Veškeré fyzikální zákony přestávají fungovat za hranicí naší soustavy. Například jedna umělá družice, která se dostala za hranici sluneční soustavy, se začala rovnoměrně vychylovat. Chvílemi jí chyběla energie a chvílemi zase překypovala energií. Snažíme se vesmír pochopit stejně jako události na Zemi, avšak ještě zbývá veliký kus cesty. Několikrát odbočíme špatně a zase se vrátíme, ale opravdové poznání bude možná šokující. Na jednom faktu se dva světy neshodnou. Je vesmír inteligentní, nebo je to shluk hmoty? Až odpovíme na tuto otázku, pak můžeme jít dál. A co si myslíte vy?

Muž z budoucnosti: aneb je John Titor legenda, nebo podvodník?

9. června 2011 v 17:41 | Daniel Hloušek |  Články

Muž z budoucnosti: aneb je John Titor legenda, nebo podvodník?


Mnozí z nás si občas položí otázku, jak by vše vypadalo za několik desítek let. Mnozí z nás také touží cestovat v čase, často do minulosti, opravit své chyby. Také ale často do budoucnosti, vidět svět z jiného úhlu. I sebelepší analytici nedokáží z přesností předpovědět budoucnost. Ať jsou záměry lidí jakékoliv, stroj času prozatím lidé nedokázali zkonstruovat, anebo o tom nevíme. Existuje mnoho teorií o tom, jak cestovat v čase, avšak ani jedna se nedá prakticky využít. Avšak, málo kdo si uvědomuje, že budoucnost nemusíme navštívit my, ale ona může navštívit nás.

Ročně se ozve mnoho lidí, kteří tvrdí, že jsou z budoucnosti. Mnozí z nich jsou zřejmí podvodníci, a další zase jen dezorientovaní lidé. Avšak najdou se lidé, kteří netrpí žádnou nemocí a prokazatelně se shodují události, které předpověděli, s realitou. Tito lidé nechtějí na sebe upoutat velikou pozornost a tak si vybírají diskuzní fóra, nebo menší webové stránky. S rokem 2000 přišel také možná největší důkaz o tom, že lidé z budoucnosti našli možnost, jak cestovat v čase. Tehdy ještě neznámá osoba, začala diskutovat o tom, jaký svět je a co tu hledá. Neskrýval svou identitu a ani se nebál prozradit vše z budoucnosti. John Titor nastavil laťku lhářům dost vysoko a důvěru lidí ve vládu, dost nízko. John se nebál otevřeně mluvit s každým, kdo se ho na něco zeptal. Předpověděl teroristický útok na světové obchodní středisko v New Yorku 11. 9. 2001. Mluvil také o válce, kterou rozpoutalo Rusko proti USA, Číně a Evropě. Později také uvedl, že třetí světová válka v roce 2015 způsobila takové škody, že následky se nesly ještě dvě desetiletí. Nechápaje odpověděl na komentáře, ve kterých se lidé divili. ,,Jak nemůžete vidět tak velký problém, který se brzo stane?'' Značně nechápal, jak to že lidé nevidí tu zkázu, která už pomalinku začíná nabírat síly.
Otázky nejen směřovaly na budoucnost, ale také na Johna Titora a jeho přítomnost. Lidé chtěli vědět, co tady dělá, a jak to dokázal. John Titor tu byl hlavně ze dvou důvodů. Jedním důvodem bylo najít starý počítač, který běžel na programovacím jazyce, který v budoucnosti již nikdo neovládal a který umožní poslat zpět v čase Johna Titora. Druhý důvod byl, aby lidé necestovali časem, anebo se vyvarovali tomu druhu cestování, které používal Titor. Dle jeho slov se cítí po cestování oslabený, nemocný a je to dost problémové a omezené cestování bez záruky. Jeho dědeček, který sestrojil jistý model počítače a pracoval v IBM. Lidé se snažili vypátrat, o koho šlo, avšak marně. John Titor zřejmě používal falešné jméno, aby ochránil svou rodinu. John Titor popisuje jakousi světovou změnu, před kterou chtěl uchránit rodiče, proto si zvolil jiné jméno, aby lidé nevypátrali jeho rodinu. John Titor se údajně narodil v roce 1998 a dva roky poté se ozval z budoucnosti.
Tvrdil, že mise, na které musí získat počítač z roku 1975 je velmi důležitá, kvůli tomu, aby se co nejméně vychýlil světový řád. Otázkou je, proč Titor neobjasnil více tuto misi z roku 2036. Velice zajímavé jsou také jeho popisky, jak cestuje v čase. Existuje několik oskenovaných fotografií z manuálu ze stroje času. Plně do detailu popsal postup a efekt stroje a jak se cítí. Dodnes se vědci snaží pochopit některé jeho výrazy. Ještě zajímavější je, že první zmínky Titora jsou pod autorskými právy. Je značně šokující, když Titor tvrdil, že počítač s UNIXEM potřebuje kvůli navrácení co nejblíže k světovému řádu. Předpověděl, že lidé brzy pochopí, že vesmír se skládá z dalších alternativních světů. Nadále dodal, že v roce 2036 se dále šíří nebezpečná nákaza v potravinách. Tato nákaza je prý podobná nemoci šílených krav. Dle jeho slov ještě nemají léky, a mutující onemocnění nemá ani DNA a RNA. Vystupoval seriózně, byl náladový, a do jisté míry odlišný. Například se zeptal, zdali se v našem světě používá několik slovíček s významem štěstí. Nedokázal pochopit, že lidé nevidí souvislosti, jako lidé před druhou světovou válkou. Jeho vyjadřování bylo někdy méně čitelné. Skeptici nezaháleli. Podle skeptiků se jednalo o dalšího podvodníka. John Titor předpověděl, že v roce 2004, později uvedl rok 2005 jako opravu za překlep, nastane občanská válka v USA. Nic se nestalo. Nadále experti srovnávali fotografie z údajného stroje času. Našli tam dost podobný stroj, který v minulosti sloužil jako měřič radioaktivity. Jestli se jedná o lež či pravdu, to záleží na nás, zdali uvěříme nějaké možnosti. Avšak jedno je jisté, takový podvod by stál mnoho peněz, které by nepřinesly na zpět to, co by tvůrci lži chtěli. Titor disponoval mnoha pro nás cizími slovy a tak přesvědčivě mluvil, že se nedá jen tak za tím mávnout rukou. John Titor ze dne na den zmizel, snad spokojeně žije se svou rodinou v budoucnosti. Zdali se jedná o pravdu či lež, nikdo neví, musíme si počkat na budoucnost. Avšak jeho předpovědi prozatím vycházely, jako je útok USA na Izrael. A co si myslíte vy? Je to lež, nebo se jedná o reálnou skutečnou osobu z budoucnosti?

Žijeme ve snu: aneb je lucidní snění skutečnost?

4. června 2011 v 17:00 | Daniel Hloušek |  Články

Žijeme ve snu: aneb je lucidní snění skutečnost?

Spánek je nezbytná součást našeho života. Bereme ho za něco, co nás může inspirovat, ale také pořádně vylekat. Avšak nikdo pořádně neví, co seděje v mozku při tomto stavu. Je spánek objektivní realita, nebo dokonce jiný život?
Lucidní snění se vyznačuje několika zvláštnostmi. Lucidně snící člověk si plně uvědomuje, že se jedná o utlumený stav, nebo o spánek. V takovém stavu si jedinci také dobře uvědomují souvislosti a v mnoha případech je lucidní svět značně odlišný od našeho světa. S tím souvisí přechod z normálního spánku do lucidního snění. Dle mnoha lidí, je přechod abstraktní, ale ve své podstatě normální. Například, když v pozadí našeho spánku hovoří někdo z rádia či televize, a my to plně vnímáme, tak v přechodu do lucidního snění se význam slov mění. Rázem z politické debaty se stává hororové proroctví. Mnozí považují tuto změnu za druhou realitu. Lidé mají nevědomě již danou vlastnost, vidět svět růžověji, aby lidé zvládali svůj život. Avšak nikdo neví do jaké míry je zkreslený náš pohled na svět. Existuje údajně mnoho možností, jak vidět svět takový, jaký opravdu je. Lucidní snění patří mezi možnosti, jak vidět svět nezkresleně. Avšak psychologové vidí za touto změnou fakt, že mozek myslí jinak při plném vědomí a při spánku.
S lucidním sněním je také spojena další zajímavost. Pojem astrální cestování je v lucidním snění dost často vyslovován. Nejenom, že lidé si plně uvědomují, že spí, ale také dokonale se dokážou soustředit, až do takové míry, že si vybaví do každého detailu nějakou budovu, ve které ten člověk byl. Slovo vybaví je ale u astrálního cestování nemístné, a nevhodné! Právě astrální cestování dává lucidnímu snění ráz mystiky a pro vědce někdy iracionální abstraktní pojem. Astrální cestování vysvětluje fakt, že lidé při lucidním snění se dokáží odpoutat od hmotného těla a vidět okolní svět v reálném čase. Je to podobné k opouštění těla a vidění našeho já v případech chvilkové smrti. Jsou i lidé, kteří lucidního snění využívají a žijí tam druhý život. Mnozí by Vám mohli potvrdit, že se domlouvají s jinými lidmi, co také lucidně sní, na místě srazu v lucidním snění! Jelikož je v tomto stavu reálný čas, není problém se sejít. Vědci se snaží racionálně vysvětlit tyto události. Někteří vědci uznávají teorii, která říká, že lucidní snění je stav, při kterém mozek zpracovává informace a později je přiřazuje k podobnému zážitku, co vyprávěl ten druhý. Avšak, jak si máme vysvětlit skupinové snění?
Jedná se možná o podprahové vnímání. Před lety jeden známý iluzionista, v živém přenosu v televizi, předvedl, že umí získat čísla, které se v určitý den vylosují ve sportce. Našel šest dobrovolníků, kteří měli za úkol napsat bez přemýšlení šest čísel. Iluzionista poté udělal průměr šesti čísel od šesti lidí. Vyšlo mu šest průměrů z šesti tiketů. Vybral balónky z odpovídajícími čísly a v živém přenosu ukázal tažená čísla. Později vysvětlil, že využil podprahového vnímání lidí. Je to lež, nebo skutečnost?
V lucidním snění dokážeme vnímat bolest, pocity, sebe. V lucidním snění mají lidé plnou kontrolu nad chodem děje, proto se to také nazývá snění. Zásadní rozdíl, mezi snem a lucidním snění je fakt, že sen je často abstraktní, beze smyslu, nepamatujeme si ho a nemůžeme ho ovládat. Mnozí chtějí dosáhnout tohoto stavu. Existuje mnoho publikací na toto téma. Osvětlím pár pravidel, jak začít. Je dobré se někdy do detailu podívat na věci, které moc neznáme, a pak na takové věci, které známe, ale nevnímáme je. Například ruce. Mnoho lidí doporučuje začít tak, že se zadíváme na ruce. Budeme si všímat linií, jizev, oděrek, barvy, jestli je kůže suchá či vlhká. Později usínat s touto představou. Jen tak to nepřijde. Je dobré si zapisovat i jen úryvky z toho, co se nám zrovna zdálo. Ihned po procitnutí. Už během tří minut ztrácíme souvislosti a detaily snu z vědomé paměti. Později se na sny dá navazovat. Proto je vhodné si zapisovat sny, klidně i zpřeházeně, ne-chronologicky. Pomáhá nám to, abychom při dalším procitnutí dokázali déle udržet děj snění. I když lucidní snění rozděluje lidi na dva tábory, a to na pochybovačné lidi, většinou vědci a na lidi, kteří věří v lucidní snění, tak i tak je to zajímavý úkaz, nebo možná dokonce i schopnost.
A jak to vidím já? Musím se přiznat, že nevěřím v astrální cestování, ale paradoxně lucidně sním. Jsou věci, které nedokážeme vysvětlit, a já to nechávám být. Chci vědět proč tomu tak je, ale nechci se zklamat. Jsem člověk zastávající se vědeckého názoru v mnoha ohledech. Byl by to pro mne šok. Proto, zdali máte nějaké dotazy, klidně se ptejte. A jak vidíte vy lucidní snění? Také sníte?