Hora mrtvých: hora plná neobjasněných úmrtí

6. prosince 2011 v 17:15 | Daniel Hloušek |  Články

Hora mrtvých: hora plná neobjasněných úmrtí

Na světě existuje mnoho míst, která jsou záhadná, a vážou se k těmto místům legendy a pověsti. Místa, jako je Bermudský trojúhelník, jsou celkem objasnitelná, avšak událost, která se stala v roce 1959 u hory Otorten, se zapíše tučným písmem do historie nevysvětlitelných záhad. Co zabilo turisty a jaké hrůzy se na úpatí hory děly?

Smělý začátek

Píše se rok 1959 a desetičlenná skupina mladých studentů se vydává na svou dlouhou cestu, která má vést i přes osudovou horu Otorten.V překladu je Ortorten Hora mrtvých mužů, které se vyhýbají domorodí lidé. Skupina studentů 25. ledna přijíždí vlakem do města Ivděl. Nadále dle plánu skupina se přesunula do vesnice Vižaj, které bylo zásadní pro jejich výpravu. Vižaj byla nejseverněji položená obydlená vesnice k Otortenu. Zde doplnili zásoby a upravili finální plán cesty. O tři dny později, 28. ledna 1959 se desetičlenná skupina vydává na svou první a zároveň poslední cestu na horu Otorten.
Skupinu vedl zkušený horal Igor Djatlov, který také zemřel na této výpravě. Skupina byla tvořená pěti studenty, mezi kterými byly i dvě ženy. Nadále to byli tři inženýři a instruktor z místní horské turistické základny.
Všech deset lidí se vypravilo s velikým elánem zdolat horu mrtvých. Již druhý den zaskočí smělou skupinu turistů problémy jednoho člena skupiny. Jurij Judin je na tom zdravotně špatně a další stoupání je pro něj nepřípustné. Proto se vrací jako první a jediný živý, zpět do vesnice. Zbývajících devět členů postupuje dle stanoveného plánu dál bez problémů. Dne 31. ledna dorazí na místo, kde měli začít slaňovat a lézt na horu. Přebytečné potraviny uložili v lesnatém údolí pro zpáteční cestu. Dále postupovali lesnatým průsmykem, avšak 1. února se nečekaně zhoršily povětrnostní podmínky a viditelnost byla takřka nulová. Proto Djatlov se rozhodl utábořit na svahu hory Cholat Sjachl. V tu chvíli to byla jediná rozumná možnost bez riskování životů ostatních členů. Tento krok byl ale osudný a pro skupinu smrtelný.

Smrt na scéně

Dle plánu se měla 12. února devítičlenná skupina vrátit do Sverdlovsku a telegramem oznámit úspěšnost výpravy. Avšak skupina nejen, že nezaslala telegram, ale ani se nevrátila. Další dny již byly ve znamení hledání. Bylo celkem jasné, že skupině se něco stalo. Proto se brzy začínají organizovat pátrací akce a za pomocí vojenských vrtulníků a vojáků se poměrně brzy najde tábor.
Michal Šaravin je první, kdo tábor najde a je první, kdo pocítil z místa úzkostlivý pocit a bezmoc. První zvláštní věc, které si všiml, byly rozřezané stany. Zajímavým faktem je, že stany byly rozřezané zevnitř a později dle mnohých teorií je rozřezali samotní studenti s domněním, že je něco pronásleduje. Hned na to našel dva zmrzlé účastníky Jurije Dorošenka a Georgije Krivoniščenka, ve spodním prádle a bez bot. Nejevili žádné známky boje. Utrpěli značné popáleniny, možná z táboráku, který byl nalezen nedaleko od těl. Proč z tábora utíkali skoro nazí?
Během dalších dnů jedna výprava našla další těla. Zina Kolmogorová, Igor Djatlov a Rustem Slobodin byli nalezeni v pozici, kdy se chtěli vrátit zpět do tábora, avšak umrzli. Slobodin má dokonce proraženou lebku.

Děsivá obleva

Hororová obleva ukázala, jak děsivá byla situace. V květnu roku 1959 přišlo další šokující zjištění. Obleva ukázala další čtyři mrtvé. Tito mrtví, ale vykazovali jiné poranění, než objevení lidé v zimě. Ludmila Dubininová je zohavená, má zlomená žebra a dokonce ji chybí jazyk. Klečela na kolenou a tvář jí směřovala k zemi. Všude kolem ní byla krev, avšak ani kapka krve nepatřila Ludmile. Měla četné pohmožděniny a měla velikou ránu na stehně. Nikolajeva Tibo-Briňola našli v potoce. Měl zlomenou lebku a mnoho zlomenin kostí, včetně rány na levém rameni. Blízko Nikolajeva se našli další dvě těla Alexandra Zolotareva a Alexandra Kolevatova. Zolotarev utrpěl závažné poranění hrudníku. U druhého nalezeného se nenašli závažnější poranění.
Všichni nalezení dle uniklých informací z tajných spisů, měli oranžové zabarvení pokožky. I povolaní odborníci si s nezvyklým zabarvením kůže neví rady. Údajně to nebylo poprvé. Rok před tragédií devítičlenné skupiny, se vydali do stejných míst dva lovci, kteří se později našli mrtví se stejným oranžovým zabarvením kůže. Dle pitvy nikdo nezemřel a nebyl zasažen nějakou zbraní.

Jaké je vysvětlení?

Existuje hned několik teorií. První teorie polemizuje nad tématem, sněžní muži. Dle neoficiálních šetření se našel vytržený list z deníku, který si skupina poctivě vedla. Na utrženém listu bylo napsáno: "Od této chvíle již víme, že sněžní muži existují!" Teorie si pohrává s myšlenkou, že turisté narazili na sněžného muže. To by vysvětlovalo, proč se všichni rozutekli a někteří se zase snažili po nějaké době se vrátit zpět do tábora. Také to vysvětluje prořezané stany zevnitř. Představte si, že něco nebezpečného se chce dostat dovnitř a vy ve zmatku vezmete nůž a snažíte se utéct. Na druhou stranu, zjevně mnozí opustili stan běžným způsobem.
Další záhadou je nalezená kovová destička, která nesedí do skládačky. Kde se tam vzala neznámá kovová destička a proč se o ní nemluví? Údajně sovětská vláda dělá v tu dobu v této oblasti experimenty a vytržená stránka z deníku, má být jen nastrčená lež, která má odlákat pozornost od pravdy. To samé se dá říci o ohnivých koulích. Dle očitých svědků v ten den létaly nad horou zářící koule, neboli jinak, také ohnivé koule. Údajně to má jistou spojitost s kovovou destičkou a s radiací, která měla být na místě naměřena. Radiace nikdy nebyla oficiálně přiznána, ale mluví se o tom, že armáda v této oblasti měla tajný komplex a tajnou oblast, kde prováděla experimenty se zbraněmi. Později se ohnivá koule objasnila, jednalo se o rakety, které byly vystřelovány z ruského Bajkonuru.
Nejvíce seriózní teorií je teorie zabývající se lavinou. Lavina měla údajně nepřipravené turisty vyhnat ze stanů a zabít. Avšak tato teorie má paradoxně nejvíce trhlin. Ta největší trhlina je velice zásadní. Chybí stopy lavin v té době na tom místě, navíc tábořiště nebylo zavalené. Jedná se jen o hypotézu. Dále zůstává záhadou smrt Ludmily. Ludmila se během chvíle v šatech dostala skoro půl kilometru od tábora v hlubokém sněhu. Dle odborníků, ale podlehla svým zraněním během deseti minut a poranění utrpěla ještě v táboře. Nadále je zajímavý útěk dvou jedinců, kteří si u nedalekého cedru udělali ohniště. Z nepochopitelných důvodů si ulomili syrové dřevo, které nemělo moc velikou výhřevnost, ale hned vedle nich bylo chrastí. Proč většina utíkala osamoceně někam jinam, než ostatní?
Co vyděsilo natolik turisty, že utekli během několika minut z tábora a co je tak pohmoždilo? U námořníků je známá náhlá panika, způsobená infrazvukem, to stejné má platit u velkého nánosu sněhu, který při rozkmitání před lavinou také vytváří podobný infrazvuk způsobující paniku. Nikita S. Chruščov byl tak rozčílen, že se touto záhadou zabýval a poslal mnoho vědců na místo neštěstí. Později děsivý případ dostal nálepku přísně tajné a dodnes většina informací leží v ruských archivech. Vyjde někdy pravda najevo? Co se v tu noc stalo a opravdu je pohmoždila tajemná síla, nebo domorodci? Jisté je, že panická hrůza znemožnila logicky smýšlet a turisté se posléze nelogicky chovali. Ale co může za takovou zkázu, to se možná již nikdy nedozvíme. A co si myslíte vy?
 

58 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

Zobrazit vše (7795)
Zobrazit starší komentáře

7701 Jirka Jirka | 15. března 2018 v 3:29 | Reagovat

[7698]: Tahám to sem proto, protože je to nejdůležitější věc v životě člověka, byť si to nemusí uvědomovat. Ale co vám oproti tomu daly ty otravné spamy, co to tady zasvinily, a jistě ještě budou? Písmo praví, že máme hlásat Evangelia i když přicházíme nevhod, protože co je důležitější k spáse člověka a smíření s Bohem (skrze Krista), než právě zvětšování o spasení (skrze víru v Krista, nikoli skutky)? Ježíš Kristus však nabádá, nezkoumejte Písma (jako svědkové), ale přijde ke mně. To je živá víra v živého a skutečného Krista Ježíše, který zvítězil nad smrtí, která je mzdou za hřích. A tak máme skrze víru v něj naději na spasení z Boží milosti, kterou nám již na tomto světě dosvědčuje Duchem Svatým, nám seslaným přimluvcem, o kterém Ježíš Kristus zmiňoval, že jej pošle. Tešte se v naději z víry v záchranu vaší. Vždyť to je evangelium - dobrá zpráva pro člověka, že z víry spása je. Ale všemu tvorstvu evangelia hlásejte do světa celého.

SLÁVA OTCI, I SYNU, I DUCHU SVATÉMU, JAKO BYLA NA POČÁTKU, I NYNÍ, I VŽDYCKY, A NAVĚKY VĚKŮ! AMEN

7702 Martin Lavay Martin Lavay | 15. března 2018 v 9:08 | Reagovat

Jirko, sdělovat pravdu je bohulibá činnost, ale s nadšením kázat "bezvěrcům" má i svá úskalí. Je to podobné, jako když chceš na specializovaném motorkářském webu poučovat členy gangů o prospěšnosti kojení :-)  

Ano, existují věci mezi nebem a zemí, které vše zastřešují a ve kterých je ukryta univerzální pravda (a mnozí zde na webu jsou v tomto oboru univerzálního pochopení všeho experty), ale k univerzální pravdě se obvykle dostáváme po krůčcích a díky rozebírání zdánlivých maličkostí. A o to jde i tady.

Rozebíráme tu jednu konkrétní událost z roku 1959 z jednoho vzdáleného místa na světě a snažíme se poskládat střípky a úlomky svědectví tak, aby vznikl ucelený obraz pravdy, co se v roce 1959 v oblasti Severního Uralu stalo devíti členům Djatlovovy skupiny.

Jestli chceš, zapoj se - ale jinak, než doposud. Většinu diskutujících totiž svým kázáním a obracením na jedinou správnou víru právě tady určitě nepřesvědčíš, ale... naopak naštveš, i když máš nejspíš dobré úmysly.  

P. S. Zkus si o případu Djatlovovy výpravy něco přečíst - třeba tady nebo i jinde, je to docela zajímavé)

7703 Jirka Jirka | 15. března 2018 v 9:40 | Reagovat

[7702]: Martine, nemyslím to zle, ale to co píšeš je reakce člověka, co o důležitosti evangelia nemá ani ponětí, jinak bys tohle napsat nemohl. Ty to pochváliš a zároveň ale naznačíš něco ve smyslu "neotravuj s tím tady a běž jinam". To je pokrytectví, víš to? Chceš říci, že házím perly sviním a psům dávám co je svaté? (Matouš 7.14) Tomu nevěřím! Podívej kolik lidí tuto stránku navštěvuje, i kdyby to pomohlo jedinému člověku k obrácení, tak to mělo cenu. Zvaž tedy prosímtě, jestli tvá reakce není příliš samolibá. Nejde o žádné věci "mezi nebem a zemí" jak píšeš, jde o víru v živého jediného Boha. Trochu ohledů k ostatním, kterým to může pomoci k obrácení, když už si ty myslíš, že ty Boha nepotřebuješ.
Ten případ znám docela dobře, vysvětlovat mi co se stalo je zbytečné. Jenže někteří z vás se už stali jeho otrokem, což je špatně.
Pokud někoho výklad evangelia naštve, je to jeho problém, ale nemyslete jen na sebe, někomu to může pomoci.

7704 Jirka Jirka | 15. března 2018 v 9:57 | Reagovat

Mt7.6-14
NEDÁVEJTE PSŮM, CO JE SVATÉ. NEHÁZEJTE PERLY PŘED SVINĚ, NEBO JE NOHAMA ZAŠLAPOU, OTOČÍ SE A ROZTRHAJÍ VÁS. PROSTE, A BUDE VÁM DÁNO; HLEDEJTE A NALEZNETE; TLUČTE A BUDE VÁM OTEVŘENO. NEBOŤ KAŽDÝ, KDO PROSÍ, DOSTÁVÁ, A KDO HLEDÁ, NALÉZÁ A KDO TLUČE, TOMU BUDE OTEVŘENO. COŽ BY NĚKDO Z VÁS DAL SYNU KÁMEN, KDYŽ HO PROSÍ O CHLÉB? NEBO BY MU DAL HADA, KDYŽ HO PROSÍ O RYBU? JESTLIŽE TEDY VY, AČ JSTE ZLÍ, UMÍTE SVÝM DĚTEM DÁVAT DOBRÉ DARY, TIK SPÍŠE VÁŠ OTEC V NEBESÍCH DÁ DOBRÉ TĚM, KDO HO PROSÍ! JAK BYSTE CHTĚLI, ABY JEDNALI LIDÉ JEDNALI S VÁMI, TAK VY JEDNEJTE S NIMI; V TOM JE CELÝ ZÁKON, I PROROCI. VEJDĚTE TĚSNOU BRANOU; PROSTORNÁ JE BRÁNA A ŠIROKÁ CESTA, KTERÁ VEDE DO ZÁHUBY; A MNOHO JE TĚCH, KDO TUDY VCHÁZEJÍ. TĚSNÁ JE BRÁNA A ÚZKÁ CESTA, KTERÁ VEDE K ŽIVOTU, A MÁLOKDO JI NALÉZÁ.

7705 Jirka Jirka | 15. března 2018 v 10:16 | Reagovat

[7702]: Martine, obzvlášť tvůj první odstavec v tomto příspěvku je velkým nesmyslem a nepochopením, které vychází z lidské neprozřetelnosti a předpojatosti. Jen Bůh vidí do srdce člověka, a proto jen mu náleží soudit jeho skutky, skutky jeho srdce a smýšlení. To žádný člověk dělat nemůže, i kdyby k tomu měl kompetenci, do srdce vidět nedokáže.

7706 Lukáš Lukáš | 15. března 2018 v 17:00 | Reagovat

[7684]: Zolotarov nebyl jediný komplet oblečený byl tam ještě Brignoll. Za ty roky, co sem chodíš by jsi to mohl vědět. O radiaci jsem zde kdysi psal - byla normální a neškodná.
Mrzí mě, že za ty roky nikdo nic nepřiznal a že se ani nenašel žádný spis.
Jednoznačně to je ale cizí zavinění. Nic nepřirozeného atd.....Někdo ty lidi povraždil a Zolotarev s Brignolem  znali vrahy...

7707 GbdUnrerm GbdUnrerm | E-mail | Web | 16. března 2018 v 0:42 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cheap cialis tablets
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis price</a> OK’

7708 Jirka Jirka | 16. března 2018 v 1:21 | Reagovat

Něco vám řeknu.
Podívejte se, tenhle případ....jeee...tak trochu mimo pochopení určité skupiny lidí čistě tvrdě sekulárně smýšlejících. Je to otázka vycházejí z mylných předpokladů, že něco je a něco není, na prakticky žádných opodstatněních. Zřejmě nemá cenu o tom psát. Pravdu se dozvíte jen skrze Krista v Bohu, je pošetilost a posedlost si myslet, že to zjistíte. Chápete lidé, že už to nemůžete nikdy zjistit? Vám ale nejde o pravdu, ale ten případ se vám stal drogou. Jste záhadologové, láká vás tajemno, ale kdyby ste věděli že sami to nemůžete vědět a ví to jenom Bůh. Ale asi je pro vás míň přijatelnější obrátit se, než zjistit pravdu, které jste jejím hledáním zasvětili život.

7709 Martin Lavay Martin Lavay | 16. března 2018 v 9:31 | Reagovat

Jedenáctý člen expedice?

Rob Bart aktuálně rozebírá ve facebookové skupině Dyatlov Pass incident https://www.facebook.com/groups/52676602826/?multi_permalinks=10155068826572827&notif_id=1521187576355232&notif_t=group_activity&ref=notif zajímavou variantu, že se k Djatlovově expedici připojil ve 2. severním dole (možná už v 41. okrsku) ještě jeden člověk. A možná existovala dohoda, aby o něm členové Djatlovovy výpravy nepsali v denících a nefotografovali ho. P. S. V diskuzi se zároveň rozebírá fotografie z cesty po Lozvě https://fotki.yandex.ru/next/users/hibinafiles/album/289573/view/623979?page=0 kde by mohl být oním neznámým první člověk v řadě (vyfotografovaný omylem - nebo ještě v době, kdy mezi djatlovci dosud neexistovala dohoda o utajení jeho pobytu).

Možná je měl tenhle člověk dovést k nějakému geologicky zajímavému místu v okolí Mrtvé hory...

Každopádně do toho logicky zapadá jeden pýr lyží navíc, nalezený vyšetřovateli v labazu.

7710 Martin Lavay Martin Lavay | 16. března 2018 v 10:31 | Reagovat

Proč by chtěl člověk navíc zůstat v utajení?(nebo byli i dva...?)

Hypotéza: napadá mě třeba prostá varianta, že se jednoduše na pár dní ulil z práce a nechtěl, aby se o tom jeho nadřízení nějakým způsobem dozvěděli...(mohou existoval ale i divočejší varianty) Bylo by fajn zmapovat osudy osazenstva 41. okrsku. Je totiž možné, že tenhle člověk beze stopy zmizel ze světa - když po něm v labazu zůstal jeden pár lyží...

A teď přemýšlím nahlas: třeba to je ta záhadná mrtvá postava z údajné Druhé výpravy, jejíž foto koluje na forech: http://zajimavosti.info/foto-dvou-novych-mrtvych-novinky.../

7711 verax verax | 17. března 2018 v 8:47 | Reagovat

[7709]:Ano, je vůbec divné, že vyšetřování nezmiňuje osazenstvo 41. okrsku.... "Geologové", to byla myslím verze, kterou se hodně zabýval významný ruský "badatel", Aleksej Koskin.

7712 RoberthickY RoberthickY | E-mail | Web | 18. března 2018 v 16:54 | Reagovat

best online pharmacy viagra  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  stanford internal medicine residency

7713 RoberthickY RoberthickY | E-mail | Web | 19. března 2018 v 12:59 | Reagovat

average salary of er doctor  <a href=http://zolpidem.alloforum.com>zolpidem.alloforum.com</a>  eye doctor orlando fl

7714 Petr A. Petr A. | 19. března 2018 v 18:58 | Reagovat

[7695]:Qt. zde kápl na něco zajímavého! Co když Mansiové, s tou svou naivitou, nakreslili helikoptéry a ne rakety? To by byl dost zásadní obrat k armádě. A hlavně by to prokazovalo přítomnost v době, kterou armáda oficiálně neuváděla. Proto ty kresby poněkud netradičně zmizely? Je technicky možné, aby tam létaly v noci? Už se to tu řešilo v samých začátcích diskuze, kde někteří (včetně Wankela) nevěří na to, že by tam v noci mohlo cokoli létat. Podle mě je to o rozhodnutí armády, nikoli technicky nemožné.  Chci tím říct, že to třeba povoleno bylo, i přes značná rizika nehody. Časový press nasvědčuje velikému maléru.

7715 IvLu IvLu | E-mail | 19. března 2018 v 23:53 | Reagovat

Priatelia,

Vidím, že sa to tu dobre rozbehlo. Vítam aj to, že sa Martin vrátil do diskusie. Mám jednu otázku, nikde sa mi nedarí vierohodne zrekonštruovať paralelné výpravy na Ural. Nebola len jedna, to už je známe. Boli ešte dve študentské výpravy, kam smerovali, aký bol cieľ ich cesty. Zrejme výprava Blinova, ktorá bola najbližšie, videla svetlá nad Horou mŕtvych.

Nedajú mi stále pokoja aj šarvátky vo vnútri skupiny. Bolo tu mnoho naznačené predrečníkmi v diskusii, keď som tu nebol. Všetci vieme, že skupina sa dokonale poznala, prečo zrazu taká nervozita a "ponorková choroba" hneď od začiatku cesty? .

Martinova poznámka ohľadom posledných dní a mapovanie, to celé ešte viac zatemňujú a robia tajomnejšou. Výstup ku kóte do Ďatlovovho priesmyku sa mi zdal nezmyselný, nač šplhať na hrebeň, keď sa zhoršuje počasie, skôr vierohodnejší postup smerom k prameňu, do spomínaného V. Je to trochu chaotické viem, ale celé je to náročné odsledovať, v prvých dňoch máme pomerne presný popis a posledné, ako keby sa nikomu nechcelo písať podrobnejšie správy......

7716 Ivlu Ivlu | E-mail | 20. března 2018 v 0:04 | Reagovat

[7664]: - Martine je tá modrá linka reálna? Ten návrat na predposledné stanovište sa mi zdá zvláštny, keď si pozerám mapku, ktorú si uviedol.Skôr sa mi zdá reálnejšia variant číslo 1, z hľadiska vybudovania predposledného táboriska.....

7717 Martin Lavay Martin Lavay | 20. března 2018 v 9:35 | Reagovat

[7716]: Reálné jsou obě dvě linky, modrá i červená. V každé z těch dvou variant by djatlovci vystoupili na hranici lesa na trochu jiném místě (rozdíl několika set metrů po vrstevnici). Podle fotek tam nahoře ještě vypustili minimálně dva pátrače na lyžích, aby prozkoumali terén ještě výš na pláních a ti se k pak na hranici lesa zase vrátili. Otázkou je, jestli pátrači zjistili nebo viděli něco podstatného. V denících se nikdo o žádné výjimečnosti zaznamenané v tuto chvíli nezmiňuje.

Jiný příběh by to byl tehdy, kdyby djatlovci skutečně CÍLENĚ postupovali údolím Auspiji až do "V" z potoků a pak, se vydali nahoru LEVÝM potokem a chtěli konkrétně zamířit na nějaké (například geologicky zajímavé) místo jihozápadně od vrcholu Mrtvé hory (za jihozápadním hřebenem).

Jenomže Djatlov se v posledním zápisu z deníku zmiňuje o tom, že se pak vraceli "na jih" do údolí (do místa labazu) :-(  :-)

7718 pepi pepi | 20. března 2018 v 9:35 | Reagovat

Ahoj Jirko,pro člověka je nejdůležitější,aby uznal výkupní oběť Ježíše Krista a přijal od Něho spasení,souhlasím- snad se vším co píšeš,ale myslím si,že není dobrý brát evangelium jako klacek.Tady ti lidi se něčím baví a zkoumají,já to dělám lehce taky,nadpřirozené a okultní věci beru vždy jako poslední možnost i když vím,že se tyhle věci dějí docela často.Možná je tenhle případ neřešitelný,ale na zkoumání a zjištování(i kdyby to bylo zbytečný) nevidím nic špatného.Je důležitý lidem říkat o záchraně v Kristu,ale taky není dobrý je zahltit-většina toho moc neví,musí se lehce a pomalu s pokorou,vím že je málo času :-(  :-)

7719 IvLu IvLu | E-mail | 20. března 2018 v 10:23 | Reagovat

[7717]: - len ten výstup ma udivili. Už od rána muselo byť jasné, že sa zhorší počasie. Kamoš, čo sa venuje historickej meteorológii sa s tým zaoberal a tvrdí, že v ten deň bolo od rána jasne, že sa prudko zhorší počasie. Akýkoľvek výstup na hrebeň sa mi zdá nelogický a riskantný, kým v údolí by boli viac chránení.....

7720 Jirka Jirka | 20. března 2018 v 13:26 | Reagovat

[7718]: Pepo, je hezké, že to uznáváš, ale nakonec přece reaguješ podobně jako bezbožní, které to otravuje.
L16
15 A ŘEKL JIM: JDĚTE DO CELÉHO SVĚTA A KAŽTE EVANGELIUM VŠEMU STVOŘENÍ.
16 KDO UVĚŘÍ A PŘIJME KŘEST, BUDE SPASEN; KDO VŠAK NEUVĚŘÍ, BUDE ODSOUZEN.
Pověz tedy, jaké dobrodiní komu prokážeš tím, že budeš mlčet a nebudeš je "obtěžovat" pro jejich malé věci? Právě proto, že o tom nemají ponětí, jim to třeba více způsoby připomínat. Vždyť to neděláme pro sebe, ale naplněni Duchem z Boží milosti, jednáme z Boží vůle a zvěstujeme, vhod či nevhod.

Pepo, případ znám poměrně dobře, v Písmu je o padlích andělech (démonech) tolik zmínek, že si s tím nechci dávat práci, ale bude-li to nutné, udělám to. Stačí se oprostit od různých lidských konspirací a podívat se na nejdůležitější body (díky kterým to dodnes nemá řešení), a to, že 1) Žádné cizí stopy se nenašly na místě a ani v poměrně širokém okolí, 2) Zabila je nadlidská síla.
K tomu nahrává zkušenost těch domorodců, že v blízkosti hory nic nežilo, a konečně i neopodstatněná nervozita a chování uvnitř skupiny.
Jak jsem už naznačil dříve, řešení není v otázce světského zkoumání a intelektu, ale v otázce víry z přesvědčení. Kdo nevěří Písmu, nemůže tomuhle porozumět. Oni se tím zabývali jiné mozky, jiní Holmesové, Poirotové a Colombové, proti vám kapacity, které měli i daleko bližší informace, a výsledek NULA. Oni totiž také nevěřili. Proto mě zajímalo, kam kdo myslí, že dojde tady, byť jim jejich zalíbení ve zkoumání neberu, jen se obávám, že s jejich časem je jalovým způsobem naloženo. Mohu jim jenom popřát, aby kéž jejich úsilí nebylo marné, ale jsem realista.

7721 Jirka Jirka | 20. března 2018 v 13:50 | Reagovat

Vždyť tam ti domorodci - samozřejmě pohané - uctívali démony!
Španělští konquistadoři, při svých misích do nového světa (z velké části jezuité), také nabyli dojmů, že místní původní obyvatelé uctívali lucifera. Stačí se podívat na ty obětní mrtvé symboly, zobrazení, dále dostali zlato, i světské moudrosti, od koho to asi bylo? A jak dopadli? Nevydal je Hospodin do rukou křesťanům? Proč zanikly dávné civilizace dlouho před tím? Májové, Toltéci, Aztekové, Inkové a další, většina záhadně naráz zmizela. Na to všechno jsou odpověďi ve Starém zákoně. Nebudeš vyznávat a sloužit jiným bohům, jinak tě smetu z povrchu zemského, neboť já jsem Hospodin, tvůj Bůh! Kdyby ti lidé k tomuto případu četli Bibli místo hloupostí, posunulo by je to dál i v této otázce, tedy ne že by ji měli číst zrovna kvůli tomuhle. Je daleko důležitější důvod proč ji číst, řekl bych až fatální.

7722 RoberthickY RoberthickY | E-mail | Web | 20. března 2018 v 14:30 | Reagovat

osu school of pharmacy  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  uga pharmacy school requirements

7723 Jirka Jirka | 20. března 2018 v 15:13 | Reagovat

[7718]: Máš ale pravdu, že není mnoho času. Znamení posledních časů u konce věků příchoda Páně se až podezřele naplňují, i čas se zkracuje, jak je psáno, že budou na konci časů poslední dny zkráceny. Proto musíme v bdělosti s prostřeným stolem očekávat příchod Páně. Neboť (Zj3):
2 PROBUĎ SE, A POSILNI TO, CO JEŠTĚ ZŮSTÁVÁ A JE UŽ NA VYMŘENÍ! NEBOŤ SHLEDÁVÁM, ŽE TVÝM SKUTKŮM MNOHO CHYBÍ PŘED BOHEM;
3 ROZPOMEŇ SE TEDY, JAK JSI MÉ SLOVO PŘIJAL A SLYŠEL, ZACHOVÁVEJ JE A ČIŇ POKÁNÍ. NEBUDEŠ-LI BDÍT, PŘIJDU TAK, JAKO PŘICHÁZÍ ZLODĚJ, A NEBUDEŠ VĚDĚT, V KTEROU HODINU NA TEBE PŘIJDU.
Zjevení 1
7 HLE, PŘICHÁZÍ V OBLACÍCH! UZŘÍ HO KAŽDÉ OKO, I TI, KDO HO PROBODLI, A BUDOU KVULI NĚMU NAŘÍKAT VŠECHNA POKOLENÍ ZEMĚ. TAK JEST, AMEN.
8 JÁ JSEM ALFA I OMEGA, PRAVÍ PÁN BŮH, TEN, KTERÝ JEST A KTERÝ BYL A KTERÝ PŘICHÁZÍ, VŠEMOHOUCÍ.
Matouš 24
27 NEBOŤ JAKO BLESK OZÁŘÍ OBLOHU OD VÝCHODU AŽ NA ZÁPAD, TAKOVÝ BUDE PŘÍCHOD SYNA ČLOVĚKA.
28 KDE JE MRTVOLA, SLÉTNOU SE I SUPI.
29 HNED PO SOUŽENÍ TĚCH DNŮ SE ZATMÍ SLUNCE, MĚSÍC ZTRATÍ SVOU ZÁŘ, HVĚZDY BUDOU PADAT Z NEBE A MOCNOSTI NEBESKÉ SE ZACHVĚJÍ.
30 TEHDY SE UKÁŽE ZNAMENÍ SYNA ČLOVĚKA NA NEBI; A BUDOU LOMIT RUKAMA VŠECHNY ČELEDI ZEMĚ A UZŘÍ SYNA ČLOVĚKA PŘICHÁZET NA OBLACÍCH NEBESKÝCH S VELKOU MOCÍ A SLÁVOU.
Toto eschatologické sdělení nabývá v těchto posledních časech obzvlášť na důležitosti.

7724 Llmreisk Llmreisk | E-mail | Web | 20. března 2018 v 16:15 | Reagovat

buy viagra canada
<a href="http://buyviaqra.com/">viagra pills</a>
can women take viagra
<a href=http://buyviaqra.com/>viagra generic</a>  OK’

7725 pepi pepi | 20. března 2018 v 19:02 | Reagovat

no,je to tak,jestliže je něco pro člověka důležitý je třeba o tom neustále mluvit a rozšiřovat i kdyby nás měli zničit.Věříme Bohu a ne člověku.Bůh,Syn a Duch s tebou Jirko

7726 pepi pepi | 20. března 2018 v 19:23 | Reagovat

To co ty jsi napsal během pár dní na plnou hubu to jsem se snažil napsat,tak aby to trklo.Opravdu nevím co se tam stalo,komunisti by to zazdili nebýt 60 let ještě víc.Člověk bez Boha je jen lovná zvěř

7727 pepi pepi | 20. března 2018 v 19:38 | Reagovat

Asi tam toho proběhlo víc než jen anomálie,armádu to otravovalo a realistickej komunismus potřeboval vysvětlení.Čím víc sleduju svět,tím víc si myslím,že je třeba na sebe víc kašlat-jako to dělal Ježíš,jsme těsně před apokalypsou.

7728 Jirka Jirka | 20. března 2018 v 20:07 | Reagovat

[7725]:

[7726]:

[7727]: I s tebou Josef. Ano, člověk bez Boha není nic, byť si to sám neuvědomuje ve všech pomíjivých radostech a starostech. Netřeba se bát výsměchů a ponížení, vždyť člověk před člověkem se ponížit nemůže, ale před Bohem jednou musí všichni. Ježíš sám říkal, že pro jeho jméno nás budou mnozí nenávidět a pronásledovat.
Neboť psáno 2Korintským12.10:
PROTO RÁD PŘIJÍMÁM SLABOST, URÁŽKY, ÚTRAPY, PRONÁSLEDOVÁNÍ A ÚZKOSTI PRO KRISTA. VŽDYŤ PRÁVĚ KDYŽ JSEM SLÁB, JSEM SILNÝ.

7729 --- de Coverley --- de Coverley | 20. března 2018 v 22:26 | Reagovat

Chlapci, moc vám děkujeme za vaše odhodlání s nímž jste nás obrátili na víru pravou. Prozřeli jsme a byla by škoda ztrácet s námi další čas, který můžete věnovat jiným zaslepeným na jiných fórech. Pánbůh s vámi a zlý pryč.

7730 Jirka Jirka | 20. března 2018 v 23:44 | Reagovat

[7729]: Když se podíváš dolů, do té kolonky návštěv, tak tam je počet lidí, kteří tuto stránku navštěvují. I kdyby ti někdo věřil obrácení, tak by ti už těžko mohl věřit, že jsi se vyjádřil/a za všechny případné obrácené. Proto zanechej své samolibosti a mysli i na mnohé jiné, kteří se jistě také obrátí, tak jako ty. Tato stránka je velice plodná, pokud jde o návštěvy, byla by tedy škoda toho nevyužít, s čímž jistě i pro blaho jiných budeš rád souhlasit.

7731 Petr A Petr A | 21. března 2018 v 14:28 | Reagovat

[7710]: to Martin L. a co si myslíš o kvalitě těch fotografií? Není to fake? Byl li tam jedenáctý člen, těl by muselo být deset. Nevypadá moc pravděpodobně, že by jej armáda uklidila, pokud by výpravu neopustil před tragédií. A asi by se k tomu vyjádřil...

7732 Lukáš Lukáš | 21. března 2018 v 16:07 | Reagovat

Čím déle tu jste, tím více se to zamotává. Podle mě v tom hledáte až moc složitostí.
Věděli jste, že když lidské tělo mrzne, tak že je křehčí? Že ve vodě jsou bakterie, které rozkládají měkkou tkáň? Že ptáci a hlodavci vyklovají/sežerou to nejměkčí, což zpravidla bývají oči nebo jazyk?
O území, kde se Djatlovci vyskytovali měli zájem i Američani, kteří nad tím pravidelně přelétali. Dá se také říci, že (v ruském měřítku nedaleko) nedaleko sestřelili amerického pilota. V okolí bylo spousta utajených továren a dolů na Uran. Mě tedy uspokojuje vysvětlení, že je zabila parta lidí, která na ně již čekala na místě. S tou skupinou byl v kontaktu jediný možný člověk a to byl Zolotarov. Řekl bych, že měl políčeno na Brignola....A proč? To nevím. Je možně že se pletu a že naši výletníci viděli něco co neměli a že měli tedy být pouze zastrašeni, ale vše se nakonec zvrtlo...Každopádně celá kauza byla dokonale zahlazená a zmatená což naznačuje zapojení někoho dalšího. Takže jednoduše: Někdo je zavraždil. My se jen nedozvíme proč.

7733 Martin Lavay Martin Lavay | 21. března 2018 v 17:57 | Reagovat

[7731]: Ahoj Petře, kvalita těch fotek je tradičně nic moc - koukatelnější je jen jedna a ten člověk na ní je navíc vidět jen z profilu. Nicméně si říkám, že by bylo i tak zajímavý prohnat ten obrázek nějakým současným kvalitním detektorem na rozpoznávání obličejů a porovnat obličej muže ve sněhu například s obličejema geologů z 41. okrsku... P. S. Na fake to nevypadá, ten mrtvý bude asi opravdu mrtvý. Ale jestli je to opravdu nebožtík z Uralu a z roku 1959, to je otázka. Za ta léta se ta fotka mohla k djatlovcům přidružit odkudkoliv...

7734 PhillipSop PhillipSop | E-mail | Web | 22. března 2018 v 4:48 | Reagovat

<a href=http://jamer82.0fees.us/><img>http://jamer82.0fees.us/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://jamer82.0fees.us/>мур мур знакомства</a>

лове знакомства моя страница, язык сайтов знакомств, знакомства ола, знакомства для взрослых онлайн без регистрации бесплатно, tinder сайт знакомств, знакомства в воронеже без, быстрые знакомства, сайт знакомств страница без регистрации, www знакомства, знакомства за 30 бесплатный, знакомство дошкольников, бесплатный чат знакомств, ела знакомства, знакомства моя страница без логина и пароля, сайт знакомств табор мобильная, теле2 знакомства 684, знакомства jeempo моя страница, приятное знакомство, создание сайта знакомств, сайт знакомств мамба регистрация, андреев знакомства, секс знакомства омск, знакомства страна встреч, знакомства в воронеже без регистрации, знакомства с девушками для секса, знакомства женщины г, знакомства в новосибирске без, бесплатное регистраций сайт знакомств табор, jolly me знакомства, loveplanet знакомства, трололо сайт знакомств, знакомство йошкар, знакомство с женщинами без регистрации с фото, секс знакомства с фото, страна встреч сайт знакомств, знакомства в питере без, знакомства кому за 30, знакомства псков, секс знакомства для взрослых, девушки знакомства для взрослых фото, секс знакомства иркутск, баду знакомства моя страница, знакомства 10, международный сайт знакомств, знакомство ру мобильная версия

7735 Jjjreisk Jjjreisk | E-mail | Web | 23. března 2018 v 16:23 | Reagovat

usa payday loan store <a href="https://fastcash.us.com/"> fast payday loans online</a>
visa credit cards bad credit <a href=https://fastcash.us.com/> fast cash payday loans online</a>
OK’

7736 Qt. Qt. | 24. března 2018 v 18:34 | Reagovat

*503*
Než budu reagovat na příspěvky, tak pár faktografických poznámek. Týkají se otázky jestli noční lety vrtulníku ano nebo ne. Aby se to neodvíjelo jen z pocitů (které jsou jinak užitečné třeba v otázkách chování členů výpravy, jejich emocí), tak jsem hledal v dobových materiálech. Je evidentní že v předmětné době byly předpisy i posádky tvrdší.
Tak tedy
První noční let vrtulníku na našem území červenec 1948, typ VR3 používaný Státní bezpečností ČSR (ani jsem netušil, že před dodávkami ruských Mi-4 se tu vrtulníkové létalo a dokonce s českým vrtulníkem)
Charakteristika typu Mi-4 (jiný se na Urale prakticky nevyskytl) zní: víceúčelový vrtulník pro denní i noční dobu a všechny povětrnostní situace.
Autopilot pro vrtulníky: typ AP5 testován od roku 1955
Otázku nočních letů a navíc v "psím počasí" ilustruje sekundární let s pacienty do Ostravy 14. února 1960 mezi 19-21h v počasí se základnou mraků do 100m na provizorně osvětlenou cílovou plochu. V březnu 1960 havaroval Mi-4 během večerního letu na Šumavu, ovšem příčina - utržený list rotoru.
Takže se prokazatelně létalo, a když v relativně "předpisovém" krotkém Československu, nepochybuju co zvládl na povel sovětský člověk.
U případu Datlov se totiž přikláním k možnosti, skoro jistotě, že na místě stanu vrtulník byl, buď ještě v době života výpravy, nebo před oficiálním přiznaným datem příchodu pátračů.
Noční let by korespondoval s popisem světel, viz výše v diskuzi, jednak ohnivé koule (osvětlovcí rakety nebo světlice), jednak desítky minut trvalá záře a s měnícím se zabarvením (světla vrtulníku ve výšce).
Je otázka, jestli nasazení vrtulníku bylo jen po incidentu s Datlovci, nebo mimo ně (geologové, hledání vězňů, hledání předmětů po nějakém armádním testu).

7737 PhillipSop PhillipSop | E-mail | Web | 24. března 2018 v 19:52 | Reagovat

<a href=http://jamer82.0fees.us/><img>http://jamer82.0fees.us/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://jamer82.0fees.us/>фото знакомства регистрация бесплатно</a>

my love знакомства, mine love знакомства, знакомства область бесплатно, сайт знакомств без регистрации бесплатно с фото, александр знакомства, табор знакомства бесплатная регистрация, начало знакомства, знакомства омск без, александр александров знакомства, регистрация знакомства новосибирск, сайт знакомств челябинск, секс знакомства без телефона, май лове знакомства, секс знакомства объявления, елена знакомство, знакомство с родителями фильм 2000, культура знакомства, знакомства 38, секс знакомства краснодар, знакомства поженимся, знакомства фото москва, знакомства почта, знакомства средний, женщина ищет женщину знакомства, женщины ищущие знакомства, loveeto сайт знакомств, знакомства датинг ру, знакомство ru бесплатный сайт

7738 EdwardTROXY EdwardTROXY | E-mail | 25. března 2018 v 3:04 | Reagovat
7739 RoberthickY RoberthickY | E-mail | Web | 26. března 2018 v 11:05 | Reagovat

fin fin diet pills  <a href=http://www.palimpalem.com/1/stilnox/>palimpalem.com/1/stilnox/</a>  doctor note template free

7740 RoberthickY RoberthickY | E-mail | Web | 27. března 2018 v 7:35 | Reagovat

mass mental health center  <a href=http://stilnox.forumup.be>stilnox.forumup.be</a>  sulfur dioxide health effects

7741 Marcela Marcela | 27. března 2018 v 18:05 | Reagovat

Zdravím všechny, přiznám se, že jsem nečetla všechny příspěvky.Tak se jen ptám, zda se někdo zabýval osobou N.Thibeauxe- otce mu popravili, narodil se v táboře pro politické vězně, nedobrá vizitka pro režim, ale přátelí se na komsomolci, jde na výpravu na počest sjezdu strany. Před úprkem ze stanu kamsi odchází , snad močit? Zemřel mezi posledními. Měl finský nůž. Nevím, je to jen domněnka.

7742 Martin Lavay Martin Lavay | 27. března 2018 v 21:11 | Reagovat

Přesně, Marcelko. Touhle teorií "chudí a bohatí" se aktuálně zabývá Jakub Virt, Radek "habendorf" Kudela a další badatelé... na facebooku (Djatlovova výprava 1959 https://www.facebook.com/groups/1745214349087682/ ). Jestli chcete, mrkněte i tam...

7743 Martin Lavay Martin Lavay | 27. března 2018 v 21:15 | Reagovat

A samozřejmě, Thibo byl nejenom z méně majetné rodiny, ale i z rodiny se zcela odlišnými kořeny. Máte pravdu.

7744 Marcela Marcela | 28. března 2018 v 15:45 | Reagovat

Ještě taková drobnost, někteří ze skupiny měli v močovém měchýři 500ml a Kolevatov dokonce 700 ml moči.Kapacita měchýře je sice cca 1200 ml, ale potřeba močit přichází již při 250 až 300 ml, takže při 500-700 ml muselo být nucení již poměrně silné, přesto potřebu neuskutečnili, z hrůzy či nedostatku času? Ale to je jen tak na okraj....

7745 Kevinvor Kevinvor | E-mail | Web | 29. března 2018 v 1:42 | Reagovat

Ламинин, 22 протеиногенных аминокислоты, фибробласт, заработок, Ламинин. Laminine LPGN, LifePharm Global Network предлагает Новый маркетинговый (компенсационный) план с 1 апреля 2018. Laminine, LifePharm Global Network, здоровье 2013. Но Уже есть Альтернативный аналогичный продукт, дешевле в 3-7 раз и сильнее в 2 раза. Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/lpgn-2018.php Как зарабатывать МНОГО в этом проекте  без обязательных покупок и без копейки вложений? Ответы в скайпе evg7773

<a href=http://www.time4soft.com/cp/fc858dc1d447b6763763401d59420c6a/ff4bb48a23152b4ab4a72f02cfbc5cd0>Dartma Tavan + Dartma Tavanlar Bakida, Azerbaycanda. Temir ve tikinti. Натяжные потолки в Баку Азербайджан +994 (55) 577-00-01 email: time4soft.com@gmail.com Купить натяжные потолки, Французские, Немецкие, Китайские, Глянцевые, Бесшовные, Матовый, Глянцевый, зеркальный, Сатиновый, Двухуровневый, Парящий, Фотопечать, Расчет стоимости, Одноуровневый потолок, Ткань для натяжного потолка, тканевые натяжные потолки, потолки бесшовные, монтаж и установка, дизайн,цена,стоимость</a>

Самая дешевая легальная накрутка и раскрутка. Заработок на кликах. http://likesrock.landingjazz.com/ref/evg7773

7746 Z hrůzy či nedostatku času Z hrůzy či nedostatku času | 29. března 2018 v 4:22 | Reagovat

[7744]: Obojí se vzájemně nevylučuje, ale naopak spolu souvisí.

7747 Marcela Marcela | 29. března 2018 v 19:46 | Reagovat

Ovšem Thibeaux byl čerstvě vymočen , moč. měchýř zcela prázdný.Od vymočení do smrti  uplynulo jen málo času, když se nevytvořila žádná moč. Nicméně, to není nijak rozhodující informace, jen mě to trochu zaujalo....

7748 No No | 30. března 2018 v 1:31 | Reagovat

[7747]: Třeba ten svůj měchýř měl více plný před tím a proto musel jít dříve než ostatní  Nemusí to být nijak podstatné, všichni přece nemusí mít stejný obsah měchýře ve stejnou dobu. Měl "štěstí" že zemřel vyprázdněn, ostatní už to nestihli. Chtělo se mu dříve, tak šel dříve.

7749 Marcela Marcela | 30. března 2018 v 15:16 | Reagovat

Tak určitě, to bylo jen takové zamyšlení.

7750 Hnbbycle Hnbbycle | E-mail | Web | 30. března 2018 v 15:27 | Reagovat

viagra overnight
<a href=http://vigraviagra.com/>cheap viagra</a>
buy viagra online at
<a href="http://vigraviagra.com/">viagra price</a> OK’

7751 verax verax | 31. března 2018 v 12:00 | Reagovat

Taky jsem se kdysi pozastavila nad tím, že nebyli před spaním na "malé". Říkala jsem si, že asi zima byla taková, že raději se rozhodli vydržet do rána - a obdivovala jejich schopnost udržet moč :-) Kdybyste někdo věděl, jak to na takových výpravách chodí s čůráním před spaním, dejte vědět, ráda se přiučím.

Třeba se "to" stalo, když se zrovna jeden po druhém měli jít vyčůrat, a jako první šel Tibo, chystal se Zolotarjov....

7752 No jo ženská "logika" No jo ženská "logika" | 1. dubna 2018 v 6:46 | Reagovat

[7751]: Jako že by jim zmrznul obsah močáku a čekali až se ráno oteplí a zas rozmrzne? :-) Sprominutím, pěkná blbost! Přemýšlejte, co byste dělala vy?
Počasí člověku nezabrání vykonat potřebu, když je nezbytně nutná, i kdyby to měli udělat uvnitř stavu. Vypadá to naopak že se něčeho venku báli, a kvůli bloku strachem nemohli pochopitelně ani uvnitř, to pak prostě nejde, a taky museli být připraveni, na cokoli co mělo následovat.
Počasí vykonání potřeby nezabrání, ovšem strach ano, ten rozhodně ano.

7753 Martin Lavay Martin Lavay | 1. dubna 2018 v 10:15 | Reagovat

NOVÉ MÍSTO ČINU X? Co když jsou záhrab a cedr v údolí pod Mrtvou horou důležitými místy, kde se odehrálo mnohé podstatné z příběhu Djatlovovy výpravy, ale… co když dole v údolí existuje ještě další, mnohem důležitější místo, kde se odehrála ještě podstatnější část děje, místo které by ještě i dnes, po důkladném průzkumu, mohlo o smrti djatlovců prozradit mnohem víc, než lokality ostatní?

Střídání chvil smrtelného nebezpečí (kdy jednotliví členové výpravy postupně umírali) a relativního klidu (kdy z nich zbývající stahovali – odřezávali jejich oblečení) vypovídá o poměrně četných přesunech Djatlovců dole v údolí. Je docela možné, že se nepohybovali jen po ose stan – cedr - záhrab, ale že něco zásadního a podstatného zažili i jinde…

7754 Marcela Marcela | 1. dubna 2018 v 12:26 | Reagovat

Ovšem Thibeaux zřejmě strach neměl, když prakticky těsně před ,, činem"se vymočit šel.

7755 Vždyť Vždyť | 1. dubna 2018 v 15:42 | Reagovat

[7754]: jsem psal, že měl asi štěstí, když neštěstí se událo těsně po tom. Kdokoliv by se stihnul vyčůrat by se tak stal podezřelým, to je ale zavádějící. Bylo to devět lidí s devíti močovýma měchýři, neměli jeden společný. Hledáte něco co tam není. Asi moc čtete detektivky.

7756 Brdtwevy Brdtwevy | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 23:26 | Reagovat

In case of substantial bleeding, iron supplementation may be helpful. what would happen if a girl took viagra <a href="http://viagra-onlinenas.com/">buy viagra online canada</a> is generic viagra safe <a href=http://viagra-onlinenas.com/>online pharmacy viagra</a>  The outcome for most hernias is usually good with treatment. OK’

7757 PhillipSop PhillipSop | E-mail | Web | 10. dubna 2018 v 5:33 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>знакомства для взрослых без регистрации бесплатно</a>

my love знакомства, mine love знакомства, знакомства область бесплатно, сайт знакомств без регистрации бесплатно с фото, александр знакомства, табор знакомства бесплатная регистрация, начало знакомства, знакомства омск без, александр александров знакомства, регистрация знакомства новосибирск, сайт знакомств челябинск, секс знакомства без телефона, май лове знакомства, секс знакомства объявления, елена знакомство, знакомство с родителями фильм 2000, культура знакомства, знакомства 38, секс знакомства краснодар, знакомства поженимся, знакомства фото москва, знакомства почта, знакомства средний, женщина ищет женщину знакомства, женщины ищущие знакомства, loveeto сайт знакомств, знакомства датинг ру, знакомство ru бесплатный сайт

7758 jessieuu60 jessieuu60 | E-mail | Web | 11. dubna 2018 v 0:49 | Reagovat

My creative network outline:
http://beulah.go.telrock.net

7759 aracelity18 aracelity18 | E-mail | Web | 11. dubna 2018 v 11:15 | Reagovat

Unique lodgings bellhop as concoct:
http://shawna.w.telrock.org

7760 IvLu IvLu | E-mail | 12. dubna 2018 v 7:53 | Reagovat

[7753]: - Martine, to by mohlo byť zaujímavé, ale ako si vysvetľuješ tú fázu pokoja a fázu akéhosi ataku? Veď to by potom napovedalo, že ľudia to byť nemohli, ak si zoberieme teóriu o akomsi vražednom komande, tá fáza pokoja tam vôbec nesedí, zvlášť keď tam bol sneh, ktorý ľahko zadržuje stopy. A ďalšia otázka, prečo sa nesnažili stiahnuť do údolia riečky Auspije, ktorá bola južne, juhovýchodnejšie a bol tam les, ergo viac možností úkrytu? Ak správne sledujem mapku, snažili sa skôr dostať východnejšie, severovýchodnejšie, teda v oblasti, kde boli skaly. Takže to by skôr poukazovali na akýsi panický útek bez reálnej štipky uvažovania.

Chcem sa ešte spýtať, našli sa mapy a záznamy ďalších výprav na Ural? Bolo by dobré porovnať v akej vzdialenosti boli od seba....

7761 Petr A. Petr A. | 12. dubna 2018 v 23:14 | Reagovat

[7760]: Udaje o ostatnich vypravach (Blinov, Sunkov a dalsi) z te same doby a oblasti, jsou dost nejasne. Jistou roli tam urcite hraje cas, kdy, kdo a kde byl, protoze umrti Djatlovcu ma rozpeti 24 hodin (i to je jiste spekulace). Takze po 24 hodinach mohly byt jednotlive vypravy treba o 10 km jinde. I tak je ale pohyb jinych skupin i s touto odchylkou popsany dost zmatene.Prijde mi, ze to jsou casto domnenky... ne tvrda fakta, ale pry to tak nebylo a ty vypravy tam skutecne pararelne od prusmyku par desitek km byly.

7762 Martin Lavay Martin Lavay | 13. dubna 2018 v 12:23 | Reagovat

[7760]:To střídání fází klidu a útoku (?) mě bacilo do očí při seskupování info pro knížku. Pokládám to za reálný  a jasný fakt. Ano, ano, nabourává to řadu teorií – například teorii kulového blesku…

Svlékání mrtvých – kdo měl na sobě čí oblečení? – plus časová osa

Podle oblečení, které přeživší odebrali mrtvým, aby se alespoň trochu zahřáli, lze sestavit přibližnou časovou osu, jak členové Djatlovovy výpravy postupně umírali.

Nejvíce svlečení byli mrtví pod cedrem: Krivonišenko a Dorošenko, zemřeli tedy pravděpodobně jako první. P. S. Je to zvláštní, protože nebyli oproti ostatním prakticky nijak vážněji zraněni (na tělech měli jen modřiny a odřeniny). Hypotéza: skupinu dole v údolí „něco“ rozdělilo, Krivonišenko a Dorošenko vylezli na strom a v silném větru prochladli dříve než ostatní.

Djatlov (nalezený zmrzlý na pláni) měl na sobě Dorošenkovo triko (původně triko, které Dorošenkovi daroval Judin – který se na začátku výpravy vrátil do civilizace). P. S. Mrtvý Dorošenko měl zapnutou košili na knoflíčky, Djatlov mu tak mohl triko svléct jen pokud bylo nataženo přes košili (knoflíčky by na mrtvém ve stresu a v mrazu pravděpodobně znovu nezapínal), nebo triko od Dorošenka dostal již dříve.

Dubininová (nalezená s rozmačkaným hrudníkem v potoce) měla na sobě Krivonišenkův svetr…

Zolotarev (nalezený s rozmačkaným hrudníkem v potoce) měl na sobě bundu a čepici Dubininové (nalezené rozmačkaným hrudníkem v potoce). Dubininová a Zolotarev tedy nezemřeli současně!

Thibeaux-Brignolles (nalezený s frakturou lebky v potoce) měl na ruce 2 hodinky. Jedny svoje, druhé Zolotarevovy. Zemřel tak pravděpodobně jako jeden z posledních (nebo úplně poslední?)

Shrnutí svlékání mrtvých

Důležité zjištění je, že se dole v údolí pravděpodobně několikrát vystřídaly okamžiky smrtelného nebezpečí a chvíle (minuty? hodiny?) relativního klidu, kdy mohli přeživší vysvléct mrtvé a obléct si jejich šaty:

Ohrožení skupiny – Dorošenko a Krivonišenko vylézají na strom, ostatní mizí jinam.

Relativní klid. Skupina se vrací k cedru, nachází zmrzlé mrtvé a svléká je.

Djatlov, Slobodin a Kolmogorovová odcházejí zpět ke stanu (nebo až později?)

Ohrožení spodní části skupiny: Dubininová je smrtelně zraněna a krátce nato umírá.

Relativní klid. Zolotarev svléká mrtvou Dubininovou a bere si její bundu a čepici.

Ohrožení spodní části skupiny: Zolotarev je smrtelně zraněn a krátce nato umírá…

Relativní klid. Thibeaux-Brignolles sundává mrtvému Zolotarevovi hodinky a připíná si je na ruku.

Ohrožení spodní části skupiny: Thibeaux-Brignolles je smrtelně zraněn a krátce nato umírá.

P. S. Podle některých novodobých badatelů je svlékání mrtvých stále jen nepotvrzenou hypotézou. Například Dubininová a Zolotarev mohli být těžce zraněni ne v rozdílných časech, ale přibližně ve stejnou dobu, kdy si těžce zraněný Zolotarev dokázal obléci věci Dubininové v šoku těsně po jejím skonu a těsně před svou smrtí. Existuje také teorie, že mohl mrtvou Dubininovou svléknout a do jejích šatů obléci již nemohoucího a umírajícího Zolotareva poslední, ještě nějakou dobu přeživší, Thibeaux-Brignolles.

7763 Martin Lavay Martin Lavay | 13. dubna 2018 v 12:29 | Reagovat

[7760]: Sněhu bylo zřejmě poměrně hodně na hřebeni, kde se našel stan - a stopy tam byly dobře viditelné i po několika týdnech, dole u cedru ale bylo sněhu minimum, ze stop se asi nedalo vyčíst nic (i když!) a pátrači se o stopách dole u cedru nezmiňují. P. S. Nejvíce sněhu bylo samozřejmě v místě, kudy na jaře začal téct potok (minimálně tři metry) a vyznívá celkem logicky že to bylo ideální místo pro záhrab.

7764 Martin Lavay Martin Lavay | 13. dubna 2018 v 12:30 | Reagovat

[7760]: Info o poloze dalších výprav: je to tak, jak píše Petr A.

7765 Martin Lavay Martin Lavay | 13. dubna 2018 v 12:41 | Reagovat

Ještě si dovolím připojit info o možném úkrytu v lesnatém údolí (často se to i v odborných diskuzích plete): djatlovci sestupovali od stanu dolů k cedru a hranici lesa na severovýchod DO ÚDOLÍ LOZVY (do jednoho z údolí Lozvy). Údolí Auspije nechali za sebou na jihovýchodě. Od cedru v údolí Lozvy by do údolí Pokud by se chtěli vrátit od cedru do údolí Ausppije, tak by museli nejprve vystoupat lesem poměrně prudce nahoru jižním směrem, pak přejít hřeben a holou pláň (jedním ze dvou průsmyků) a až na druhé straně kopce by mohli zapadnout zase do lesa u Auspije. Logičtější nejspíš bylo hledat útočiště právě v bližším údolí Lozvy (jednoho z údolí Lozvy). Viz. mapka: http://zajimavosti.info/wp-content/uploads/2016/03/Mapa1.jpg

7766 michealbq11 michealbq11 | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 17:58 | Reagovat
7767 verax verax | 13. dubna 2018 v 18:44 | Reagovat

Na facebooku (Djatlovova výprava 1959) se objevil na článek z Komsomolské pravdy: https://www.kp.ru/daily/26819.7/3855193/

Novináři z KP exhumovali tělo Zolotarjova a probíhá šetření, včetně analýzy DNA, včetně toho zvláštního zranění žeber (prý neodpovídá známému popisu), včetně zvláštní falešné korunky za zubem moudrosti.

7768 Martin Lavay Martin Lavay | 13. dubna 2018 v 18:52 | Reagovat

[7767]: Verax, tak to je pecka!

7769 verax verax | 13. dubna 2018 v 18:54 | Reagovat

Snažím se to rozdýchat :-) To je vážně pecka!

7770 Petr A. Petr A. | 14. dubna 2018 v 16:13 | Reagovat

Diky za odkazy Verax i Martina! To prokazuje, ze je o pripad stale velky zajem. Netroufam si odhadnout, na co prijdou, ale vypada to, ze maji konkretni podezreni.Prulom by byl nalez DNA nikoho jineho ze skupiny.

7771 Petr A Petr A | 14. dubna 2018 v 21:39 | Reagovat

Tak v tom článku zatím chybí širší závěry, ale vypadá to, že v hrobě není Zolotarev, ale někdo jiný. To poukazuje na armádu... je to zmanipulovaný. Co když pod sněhem byla jiná-nastrčená těla. A jejich zranění byla třeba opravdu z autonehod... Něco se tam třeba stalo s armádou a ta sehnala z pitevny jiná těla, jejichž zranění by odpovídala názoru patologa. Celý se to ještě více zamotává. Stalo se tam možná úplně něco jiného, než jsme doposud mysleli, protože jsme považovali patologické protokoly za autentické

7772 verax verax | 14. dubna 2018 v 22:55 | Reagovat

Na facebooku (DV 1959) je odkaz na článek: https://kostlanova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=552219.

Třeba tam někdo najde inspiraci...

7773 Petr A. Petr A. | Neděle v 1:13 | Reagovat

[7772]: Zajímavý článek, díky. Já facebook nemám (asi před půl rokem jsem jej zrušil), takže jsem se k němu dostal díky tobě.
Ta autorka je s tou svojí teorií dost blízká mým představám. Poprvé jsem viděl úvahu, že ten tzv. Sněžný muž mohl být voják armády. Nabízí se otázka, zda to byla nehoda, nebo cílená likvidace. Rusům na lidech nezáleží.
Chtělo by to sehnat a zkontaktovat odborníka na zbraně, zda existují zbraně, které by do případu zapadaly. Podle mě je to docela problém... (pokud nešlo o pouhou explozi, po které ale nebyly adkvátní stopy). Já sám věřím víc a víc na teorii armády. Původně jsem se přikláněl k nějakému vzácnému přírodnímu fenoménu, ale stále více mi tam pasuje armáda (rozvedl jsem to v Martinově knize).

7774 verax verax | Neděle v 23:34 | Reagovat

[7773]:Rádo se stalo :-)

Martinovu knihu jsem nečetla, tak nevím přesně jaké vysvětlení událostí teď zastáváš.

No, co je v článku naznačeno, ani se mi nechce dnes domýšlet. Ach jo, jestli ty podivnosti v deníku měli být případné kamuflované signály pro pozůstalé, že na konci jejich dnů neprobíhalo vše tak, jak se to jeví.... Brrr.

7775 Petr A. Petr A. | Pondělí v 14:26 | Reagovat

[7774]: Podle Rusů to udělala armáda, Djatlovce pozabíjela (cíleně nebo nehodou) a pak to zmanipulovala. Podle všeho Djatlovci porušili něco zásadního. Otázka je co a kde. Myslím si, že se to nemuselo stát tam, kde je našli. Nevím. Ta exhumace možná něco naznačí... třeba to není tělo Zolotareva, což by svědčilo pro teorii armády, pro celkovou manipulaci. jak říkal Karas (komentátor Ruska na ČT) - celá tragédie nese klasické znaky ruského přístupu - zmatečnost, lhaní, zapírání, chyby, chybějící části oficiálních protokolů, rozpory mezi svědky atd. atp.

7776 Petr A. Petr A. | Pondělí v 14:32 | Reagovat

U stanu i dole prý byly stopy po ožehnutí. Wankel se zde smál formulaci - natavený sníh - jenže.když zapátráte na netu, zjistíte, že to je efekt, který skutečně existuje. Sníh vykazuje změny barvy podle žáru. Sníh na plamen či blesk reaguje jinak než led. Po prudkém zahřátí výbojem či ohněm se rovnou odpařuje (oproti tomu led přechází do kapaliny a odpařuje se až poté). Černo-hnědé stopy na sněhu prý vytváří plyny, které se uvolňují z tepelného zdroje. Záleží tedy, co žár vytváří, když to bude propan-butanový plyn, tak ten na sněhu zanechat stopy černi či hnědosti může (tj. stopy, které někteří svědci označovali jako natavený sníh).

7777 Petr A. Petr A. | Pondělí v 14:35 | Reagovat

Říkám to proto, že Qt. zde naznačil teorii, že u stanu byly barevné změny sněhu způsobené helikoptérou. Dole se opakovaně mluvilo o opáleném jehličí na stromech okolo nálezu těl. Mohlo to být rovněž z helikoptéry... nebo výboje či nějaká forma tepelného žáru.

7778 Wankel Wankel | Pondělí v 20:29 | Reagovat

Jirka... je tady ještě Jirka? Jirko, nejsi z Rabí?

7779 Wankel Wankel | Úterý v 0:55 | Reagovat

Taxem zase tu! Pročetl jsem si vaši diskuzi od ledna a jsem mocinky rád, že na mne tak často vzpomínáte. (Petr A několikrát, jednou či dvakrát, Verax a dokonce i QT, ó děkuji:-).
No ale k věci. Nebudu zatím na nic regálovat. Spíš nové poznatky:
Djatlovci s sebou měli náhradní lyže. Analýzou fotek na to přišel člověk na FB pod accountem R. Kudela. Což je v příkrém rozporu s výpovědí podivného svědka s geniální pamětí (takřka na každý kapesník a ponožku) a totiž Jurije Judina. (Judin je vůbec podivná osoba, jak se tu někde níže správně zmiňuje QT. Mimochodem v době, kdy UPI žila odjezdy pátracích skupin kvůli nezvěstným Djatlovcům on už ve škole (nejméně týden) byl a ničeho si nevšiml, že se organizují záchranné výpravy, ale dokonce i kdyby to dejme tomu nějak záhadně přehlédl... on se ani nesháněl po kamarádech, kteří už tam tou dobou měli být a nešel se kluků ani holek zeptat: Ahoj, tak jaké to bylo? Ne, učil se, nesháněl se, nevšiml si... Věříte?)
A druhý objev, tentokrát mojí skromné maličkosti:
Ta místa, kde zemřeli, nemohla nebýt (pro původní obyvatele) svatá. Proč? Zdůvodnění najdete ve skupině, kterou tu inzeroval Martin Lavay.
(někteří z vás v ní nepochybně jsou a já, jak jste asi uhodli, taktéž:-)
Těším se...(jsem tam daleko hodnější, než tady na vás)

7780 dcztwevy dcztwevy | E-mail | Web | Úterý v 15:57 | Reagovat

purchase viagra <a href="http://menedkkr.com/#">buy brand viagra</a> order viagra online <a href=http://menedkkr.com/#>viagra uk</a>

7781 Mony Mony | Středa v 7:14 | Reagovat

Tato tragická událost mě také dost zajímá. Náhodně jsem objevila tento zajímavý příspěvek, který je ale v angličtině. Prosím, přeložte si sami. Co tomu říkáte?

My (kind of boring) theory
Two or more men got in a fight in the tent. One had a knife and lunged at the other, leaving multiple, random slashes in the wall of the tent. In the struggle, someone shoved someone else through the tent wall. The tent collapsed. Hence the snow and disarray around the tent.
I suspect that if this fight happened, it involved the three men who had the least amount of clothing on, and who were the first to die. They all had multiple wounds on their body - including bruising and abrasions on their knuckles and faces.
I think one or more ran off down the slope, with another in pursuit.
The rest of the group was left with a tent in disarray. They were completely exposed on the side of the mountain in strong wind and snow gusts. Complete and utter darkness. They had no wood to start a fire, and probably wouldn't manage it anyway.
Again, these were HEAVY tents - it would have been a monumental struggle trying to lift up the heavy canvas and snow with no gloves, no shoes, without being able to see anything at all, battling heavy wind and cold.
I think they knew they were in a perilous position. They couldn't start a fire with the materials they had. They knew they needed to get out of the wind and build a fire FAST. So they made a decision: they dug what they could out of the disarray and headed out in search of shelter and firewood.
Part of this was motivation to survive - they knew they were now on borrowed time. But some of it was genuine concern for their friends, whom they knew were out in the snow wearing barely anything. If they had it bad, their friends surely had it worse.
So they headed towards the treeline, following the tracks left by their friends.
Meanwhile, of the three combatants, at least two had reached the treeline. I don't know what happened there. Maybe one climbed the tree because he genuinely thought the other guy was going to kill him. Maybe they realized how foolish they had been and one was trying to figure out where they were in relation to the tent. I don't know if they managed to start a fire, or if they died before succeeding.
The third, Dyatlov, decided to head back to the tent. Maybe he never even reached the treeline. He started back, but didn't make it far before dying. In the darkness and swirling snow, the other 6 would have walked right past his body.
The remaining 6 reached the treeline, and either found the bodies of their friends or their friends near death. They built a fire to warm up and in a desperate attempt to save their friends' lives, they moved them as close as possible to the fire. Too close, causing small burns on Yuri's head.
Dyatlov was in a serious relationship with Zinaida (one of the few possessions found on his body was a picture of her). When she realized he wasn't at the treeline, she insisted on going back to look for him. Slobodin refused to let her go alone, and accompanied her in her search and trek back up the hill. He died halfway up the hill. She made it a bit further before succumbing.
At some point the remaining 4 realized that the search had failed. They had a fire, but needed to get out of the wind. Two of their friends lay dead beside them, and they knew they were likely next. So they stripped the bodies of what clothing they could and Zolotaryov led them into the woods. As an ex-soldier, he would know how to build a snow den (a common practice in the army).
I don't know what happened here. They made the den. They spent some time in it. But something compelled them to come back out. Looking for dry wood to start another fire? Did they think they heard their missing friends returning from the search?
Whatever happened, they fell into the ravine (maybe an ice shelf collapsed). They all died down there.
The strange conditions of their bodies comes partly from the fall, and partly because they spent month under 13 feet of heavy, dense snow that would melt and refreeze - warping and crushing their corpses.

7782 verax verax | Středa v 13:31 | Reagovat

Klidně by to tak nějak mohlo být. I tato verze má slabé stránky - zranění hrudníku, zranění hlav, neoblečení, bez bot....stan byl při nálezu relativně v pořádku, uvnitř také nebyl nepořádek....

7783 Petr A. Petr A. | Středa v 19:14 | Reagovat

[7781]: porezani nozem - chybi krev. Pokud vimm, patolog ve zprave nemluvil o bodnych i reznych ranach, vyslovne tvrdil, ze mekke tkane poruseny nebyly. Stejne tak to nezduvodnuje odchod bez bot (vetsiny skupiny). Podle vysetrovatelu byl rez veden zevnitr, ne zvenku, jako je to tady. Nicmene uprk na strom pred napadenim zde opakovane razi Wankel (i kdyz se mi to nezda). Nektere casti pripadu tam zapadaji, ale podle meho vetsina apise ne.

7784 Petr A. Petr A. | Středa v 19:21 | Reagovat

Ta teorie od Mony a vubec teorie vnitrniho konfliktu nejlepe zduvodnuje rozdeleni skupiny, ktere je pevnym faktem.

7785 Petr A. Petr A. | Středa v 19:29 | Reagovat

7781 - diskutabilni je i tvrzeni, ze zlomeniny byly zpusobene tlakem snehu. Podle me je to nesmysl, i kdyz nekteri si mysli, ze nikoli. Vemte si, rada horolezcu (napriklad telo Messnerova bratra) byla pod vrstvou snehu cele roky a zlomeniny kosti nemeli. Nebo o to nevim

7786 Petr A. Petr A. | Středa v 19:33 | Reagovat

Ale souhlasim s tim, ze rozhodnuti skupiny jit hloubeji do lesa razil Zolotarev. To uz jsem tu psal

7787 Mony Mony | Středa v 21:57 | Reagovat

Podobný názor jsem dříve zaznamenala i na idnesu. Kopíruji vše najednou.

Medvěd to podle mě nebyl. Stan nebyl poškozený kromě díry, kterou si udělali zevnitř, aby se dostali ven. Na stromu nenašli žádné známky po medvědích drápech narozdíl od lidských stop. Pokud byl medvěd tak strašně hladový, tak je zajímavé že na tělech nebyly žádné známky po kousání ani drásání. Jak jsem už níže psal, domnívám se že v pozadí téhle tragédie byl prostě konflikt mezi minimálně dvěma lidmi ze skupiny. Osobně si myslím, že někdo ze skupiny (pravděpodobně sám Datlov) napadl ve stanu (možná ve spánku) jednoho nebo dva další turisty. V panice při rvačce prchli ze stanu všichni ostatní jak byli. Pravděpodobně pokračovala bitka i mimo stan, možná i za použití nějaké hole nebo klacku. Některým se podařilo dostat z dosahu útočníka, ale o cca 1,5km dále (předpokládám, že jim trvalo min. 0,5 hodiny než se tam dostali) první podlehli zraněním a podchlazení. Zbytek skupiny olámal větve ze stromu, pod kterým nechal obě těla, sundal z nich použitelné kusy oblečení a některé kusy rozvěsil na strom ve směru kterým následně na saních udělaných z větví odtáhli nejvážněji zraněné na příhodnější místo, kde si udělali záhrab vyložený větvemi. Na následky podchlazení tam pak během max. desítek minut umírají. Trojice která celou tragédii způsobila (Datlov, Slobodin a Klmogorová) se pravděpodobně ke stromu a záhrabu vůbec nedostala a při pokračujícím nahánění postupně podlehli zraněním a podchlazení

Je to stejně dohad jako všechno ostatní, ale prostě mi to připadá jako nejjednodušší vysvětlení. Kombinace nějakého předchozího konfliktu, žárlivosti, vodky a třeba mírná otrava od kamen, mohla udělat své. Ta poslední nalezená skupina byla hodně pomlácená, ale pravděpodobně to může být po pádu do té rokle. Datlov a Slobodin měli jednoznačně na rukou známky zápasu, Datlov navíc podlitiny na kolenou, což v kombinaci s rozbitou lebkou Slobodina mi prostě dává dostatečné vysvětlení co se mohlo stát.

Co ty 3 co byli na ceste mezi cedrem a stanem? Podle pitevní zprávy minimálně ten Slobodin (rozražená lebka tupým předmětem), měl na kloubech ruky oděrky a modřiny které jsou obvyklé při rvačce...
No a ten druhý - Datlov ten měl na rukou to samé. Takže se Slobodin a Datlov porvali (možná kvůli té Kolmogorové) a ostatní to odskákali s nima ...

7788 Qt. Qt. | Středa v 23:12 | Reagovat

*504*
Tak jsem zase tady, se souhrnem připomínek k vám všem, ale bez odkazů na vaše příspěvky, to už si domyslíte.

Odkaz na Kostlánovou:přesně takové články mlží a nařeďují každé seriozní debaty, plus ty její ideové nálepky jako Putin-car. Spousta nepřesností až omylů/lží. Pilot který odmítl naložit těla, nebylo to pro biologickou nákazu ale protože mu řval jeho palubní dozimetr, tedy RADIOAKTIVITA. více viz výše v diskuzi u postu 7035

Radiace těl: nebyla "slabá" ale právě v okamžiku kontaminace smrtelně silná, více viz post 7060 výše. Přitom jen lokální znečištění několika osob. Nejvíc Dubininové svetr který ale patřil Krivonišenkovi, kapsa Brignola atd. Co z toho plyne? Nehoda s rozměrově malým/poškozeným zářičem?

Judin: při návratu se vyhnul úplně Sverdlovsku, nechtěl být na univerzitě v době návratu výpravy/nebo jejím hledání a celkově dělal dojem, že se bojí zlé zprávy, čili o něčem věděl?

Experiment výpravy, ve spolupráci s někým: pokud ano, kdo nesl vybavení a kolik? dalo by se odhadnout z deníků nebo od příbuzných, vzhledem k reálnému dělení nákladu 35 kg muži/25 kg holky? Mohli proto něco odložit v labazu ve prospěch materiálu až u hory mrtvých? dělali labaz i jiní nebo datlovci dřív?
pokud měli materiál připravený někde u labazu, kým? Mohli Datlovci signalizovat někomu polohu? Mohl ho shodit třeba Patrušev kterého bylo třeba navigovat na dané místo?(Datlov se setkal s Patruševem už v Ivdelu!) mohlo shození materiálu překazit počasí? a proto Patrušev letěl nad stanem až po 2.únoru? z hlediska publicity by to byl podvod - důvod k manipulaci aby zachovali pověst datlovců komsomolců? mohl to být i důvod konfliktu výpravy?

Proč poslední noc nebyl oheň ve stanu: počítali s dodáním jiného zdroje tepla nebo ho už měli? pak by výprava nebyla defacto sportovním výkonem ale něčím jiným. Naprosto mi nesedí kombinace faktů - kamna složená, vánice s prudkým poklesem teplot, ale všichni se do stanu svléknou a odloží boty, místo aby napřed zatopili a pak sebe a šatstvo sušili. K tomu zcela nelogické úplné vyházení všech věcí z batohů všech účastníků, tj. cca 300 kg věcí do těsného stanu s 9 lidmi - nesmyslné a proto spíš první manipulace před oficiálními pátrači, něco hledali nebo odnesli.

Vliv experimentů na plazmoidy na Hoře mrtvých - budiž, ale proč nenastaly už nikdy potom za 60 let na tom místě? totéž pokud na místě něco geologicky unikátního, proč to později nikdo nezjistil. K tomu připomínka, stálo by za to najít oficiální přehled činnosti geologů v oblasti za Ivdelem. Vzhledem k zájmům novináře Jarovoje, šlo o průzkumy ložisek zlata?

Foto "Kolmogorové" a další nekvalitní foto na zajimavosti.info - proč je na fotce mrtvoly inkoustem číslovka 1955.

Kolmogorová byla už před výpravou frustrovaná shledáním s Dorošenkem, s nímž předtím ukončila vztah, ale jestli to mělo na něco vliv, je jen hypotéza.

Exhumace Zolotarova: o tom jsme se bavili s wankelem 12.2.16. Nové ohledání, DNA, atd., se nabízelo celou moderní dobu a nejen u něj. Jde spíš o to jestli už dozrála doba na pravdu. Zolotarov divný "muž bez domova" mohl být zaměněn už za živa, nebo na místě tragédie, nebo i moderní době právě před exhumací - všechno možné. výsledky analýzy DNA budou zajímavé. Plomba bez funkce v čelisti: konspirací by to byl úkryt pro vzorek něčeho, kdyby ta osoba chtěla vyvézt ven. Tím s eopět dostáváme k verzi Rakitin.

Další lyže: s tím souvisí otázka, proč byl jeden pár u stanu, nikoliv pod prázndými batohy jako podlážka - kdo a proč plánoval jezdit v době utáboření?

konflikt s nožem a stopy zranění: jediný Datlov měl řezné rány přes víc prstů, jak kdysi psal wankel, jako když chytá něčí čepel rukou. stopy na stanu: odpovídají spíš plánovitému vytvoření východu, ale právě velká část plátna chybí/byla zmanipulována, která mohla nést stopy krve, poškození, průstřel, ohoření, cokoliv co mělo zásadní vliv.

Natavení sněhu: nemyslel jsem očouzení uhlíkatými stopami paliva, ale jak řekl Karelin i po 40 letech, uděřilo je do očí, že tam sníh chyběl, byl odtátý nebo snad snížená jeho tloušťka. Snažil jsem se najít analogické obrázky, jen podobně https://ak3.picdn.net/shutterstock/videos/7582513/thumb/1.jpg
sníh jednak odpařený jednak roztálý teplem z motoru. Mi-4 měl roury dole pod kabinou a vyžadoval dlouhé zahřívání před startem kvůli oleji v reduktoru, pozdější turbovrtulové mají výdech plynů tři metry nad zemí za rotorovou hlavou a stopy už tak neudělají.

Zranění v potoce, polámaná žebra: viz výše, podle hypotézy že si hloubili záhrab zboku vysokého svahu do sněhu a ten pak z několika metrů spadl, takové zranění udělá. Důležitá je existence spodního ohniště u záhrabu. Nejasné jsou možnosti nařezání desítek kmenů stromků, nevěřím že to udělali datlovci nožem a už po úprku ze stanu. BUď tam byl jiný scénář nebo ty stromky nebyly od nich.
Posvátné místo na Hoře mrtvých nebylo, ale naopak bylo na Čistopu (Blinov?)

7789 Qt. Qt. | Středa v 23:28 | Reagovat

*505*
K odtavení sněhu ještě jeden obrázek
https://i.ytimg.com/vi/8AgfPXH0I2I/maxresdefault.jpg
metoda známá i z našich letišť, dráha se v zimě udržovala proudovým motorem šikmo umístěným na V3S-ce.
Nevím jaké jiné věrohodné vysvětlení, proč sníh po vánici pod stanem nápadně místy odtál a od čeho u lesa na jaře poškozené výhonky mladých větví, obojí ponecháno bez bez zájmu oficiálním vyšetřováním, než vlivem výkonného spalovacího motoru.

7790 Wankel Wankel | Čtvrtek v 0:11 | Reagovat

[7781]: hele to je výborný, kdo je autor, můžeš dát na něj nebo na tuto jeho zveřejněnou stať odkaz? Díky!

7791 Petr A. Petr A. | Čtvrtek v 22:17 | Reagovat

[7789]: Existuje fotka s z mista stanu s tim odtavenym snehem? Nebo je to pouze na zaklade vypovedi?

7792 wankel wankel | Čtvrtek v 23:33 | Reagovat

"natavený" sníh: (budu hrát hru, že něco takového existuje). Je to z motorů Mi-4, jak pravil QT, má tepelné vývody dolů, pod tupem (já nevím, já tomu nerozumím, tak to beru jako bernou minci).
A ptám se:
Jak by asi vypadal stan, kdyby přímo na něj (nebo těsně vedle, tak, aby teplo mohlo působit na sníh bezprostředně kolem něj) sedl a pak znovu startoval nebo tam "jen" nějakou dobu "visel" tenhle vrtulník?
(nemusím tomu rozumět, abych vyvodil, že to je ptákovina, že ne? :-)
(já vím, stan někdo přemístil a všechno se to stalo jinde, OK)

7793 Petr A. Petr A. | Včera v 13:01 | Reagovat

[7792]: nemuselo tam bejt nic. Všechno se vyházelo a helikoptéra odlétla. Krom toho, stále se přesně neví, kde ten odtavený sníh přesně byl. Mohlo to být dál od stanu. Takže asi takhle...

7794 Petr A. Petr A. | Včera v 13:01 | Reagovat

[7792]: nemuselo tam bejt nic. Všechno se vyházelo a helikoptéra odlétla. Krom toho, stále se přesně neví, kde ten odtavený sníh přesně byl. Mohlo to být dál od stanu. Takže asi takhle...

7795 wankel wankel | Dnes v 0:48 | Reagovat

aha, děkuji ti, Petře!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama