Slyšíme hlasy mrtvých?

13. ledna 2012 v 20:26 | Daniel Hloušek |  Články

Slyšíme hlasy mrtvých?


Společnost se rozděluje i podle přístupu k situacím. Jedni lidé jsou více skeptičtí a jiní spíše věří v něco víc, nebo nepochybují o nadpřirozenu. Obě skupiny bezesporu dráždí již dlouhou dobu otázka: ,,Existují duchové a posmrtný život?" Na tuto otázku samozřejmě obě skupiny odlišně odpověděly, avšak má neskeptická skupina lidí eso v rukávu? Je E.V.P. skutečné?

Slyším, ale až moc


Když v 19. století vynálezce a fyziolog Graham Bell vynalezl a vylepšil koncept telefonu, tak nečekal, kam až vynález dojde a jakých úspěchů dosáhne. Thomas Alva Edison později prohlásil, že pomocí telefonu neuslyšíme jen náš hmotný svět, ale budeme moci se telefonem dostat za hranici hmotného světa, do posmrtné dimenze. Na začátku 20. století vědci se snažili tento jev seriózně vysvětlit a tak sestrojili komplex plný přístrojů, avšak neúspěšně experiment ukončili. První větší úspěchy přišly v roce 1941, kdy fotograf Attila von Szalay pořádal sezení za účelem vydělat si, ale i ukázat světu, že E.V.P. není podvrh. Mezi prvními lidmi, kteří se setkali s E.V.P. byl také malíř Friedrich Jungerson, který si nahrával na magnetofonovou pásku symfonický orchestr. Při poslechu jedné pásky najednou z ničeho nic jedna část začala šumět. Při bližším zkoumání se z nepříjemného šumu stal šokující fakt. Několik zvláštních hlasů říkalo: ,,Nejsme mrtví, žijeme". Malíř zašel za svým přítelem ujistit se, zdali magnetofon nemá technickou závadu, avšak přístroj byl naprosto v pořádku. Později Jungerson se svým přítelem nahráli rozhovor mezi sebou. Nemluvily ale jen dva hlasy, nýbrž na pásce se objevil i třetí hlas, který plně reagoval na vnější podměty tohoto světa. Jungerson se společníkem a s odborníky, nahráli poté ještě okolo dalších 140 záznamů. Motivací údajně bylo, že mnohdy hlasy říkaly: "Musíme zůstat u aparátu". Malíř dodal, že některé hlasy mu připomínaly jeho již zemřelé přátele.

Mrtví, nebo živí?


Prezident Americké asociace E.V.P. Sarah Estep tvrdí, že z více jak 20000 nahrávek zjistil jeden zajímavý fakt. Tato komunikace funguje i mezi jinými světy, nehledě na kulturu, nebo dokonce na živočišný druh. Poznamenal, že slyšel mnoho neznámých jazyků, dokonce i mimozemského původu. Otázkou je, zdali opravdu mluvíme s mrtvými, nebo s živými, kteří jsou v jiné dimenzi.

Odpovědět na tyto otázky není lehké. Více dimenzí, které se paralelně odpojují od našeho světa při každém rozhodnutí jedince, je neprokazatelná myšlenka. Stejně tomu tak je i u posmrtného života. Když přehlédneme lékařsky pojímanou smrt, pak nastává situace, kdy smrt není koncem, ale velikou neznámou. Mnoho kultur od pradávna věří, že smrt není absolutním koncem, ale jen duševní změnou. Reinkarnace je zajímavým důkazem, stejně jako myšlenka, že život je omezený a smrt zapříčiní nesmrtelnost. Veliké množství nahrávek, ale potvrzuje o posmrtném životě. Většina mrtvým si pamatuje svou smrt a mnozí popisují svět na druhém konci, který je velice odlišný od našeho světa. Nelze s jistotou říci, zdali se jedná u autentických nahrávek, které nepatří mezi podvrhy, o mrtvé, nebo o přírodní úkaz, který dokáže snímat naše myšlenky a zachycovat je do elektronické podoby.

Jaká je druhá strana?


Mezi dalšími zajímavými otázkami je, jak to vypadá v samotném světě mrtvých, kteří s námi tímto způsobem komunikují. Za více než padesát let, co tímto způsobem komunikujeme s mrtvými, jsme získali mnoho zajímavých poznatků. Mnoho hlasů tvrdilo a tvrdí nadále, že jejich svět je černý, ale přitom plný světla. Údajně vidí galaxie a necítí bolest. U prožívání pocitu jsou na tom obdobně, ale neprožívají pocity tak silně, jako my. Strukturálně svět mrtvých je velice odlišný od lidských konceptů. Města, obydlí a další věci jsou odlišné a nenašli bychom zřejmě v jejich světě nějakou podobnost k našemu světu. Tato skutečnost patří mezi hlavní argumenty, které popírají teorii o více dimenzích ohledně mrtvých lidí a jejich duších.

Nefyzická realita, nebo jen blud?


Pomineme-li fakt, že lidské tělo je nositelem naší osobnosti a při smrti zaniká i naše osobnost, tak je tu stará známá teorie, která tvrdí, že mrtví s námi opravdu hovoří. Tuto teorii podpořili psychologové pod vedením profesora Suslova, který na jedné ruské univerzitě provedl zajímavý experiment. 36 nemocných pacientů se naučilo speciální programovací jazyk a po své smrti tímto způsobem měli komunikovat se světem. V roce 1990 se začaly objevovat první vzkazy některých mrtvých pacientů. Věrohodnost zajišťovala speciální šifra, kterou znal jen dotyčný pacient a Suslov. Dle slov jednoho mrtvého pacienta, který podlehl rakovině, je na onom světě blaho, ale i smutek a žádná láska.

Další teorií, která je velice uznávaná vědeckými kapacitami, je že se jedná jen o silnou sugesci a reprodukci našich myšlenek. Máme-li za sebou silný emocionální zážitek, náš mozek dokáže skrz sugesci reprodukovat komunikaci a hlasy mrtvých. Zajímavostí je, ale zdali je sugesce tak silná, že ovlivňuje nahrávané data, nebo jen kolektivní a působí v mozku celého kolektivu, který si pásek pouští a slyší to samé, co ostatní. Ale jak je možná masivní sugesce? Jak je možné, že to samé slyší i člověk, který je na jiném konci světa a byl mu záznam odeslán, aniž by zesnulou osobu znal?

Na světě existuje tolik materiálů, že se nedá tento fenomén přehlížet. Ostatně i my sami doma se můžeme pokusit o kontakt, který mnohdy po měsících čekání, vychází. Je jen na nás, čemu uvěříme. Jste lidé vědy, nebo lidé víry? Co si myslíte vy?
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Je E.V.P. důkaz posmrtného života?

Ne, není.
Ano, je.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 13. ledna 2012 v 21:14 | Reagovat

Tak a teď neusnu a budu se bát jestli neuslyším hlasy! Osobně tomu věřím a tenhle článek je nejpodařenější jaký jsem na tohle téma četla

2 Ebolin Ebolin | Web | 13. ledna 2012 v 21:23 | Reagovat

[1]: To musím souhlasit!
Proč jsem si blog.cz sakra neotevřela až ráno? Co když budu mít děsivý sny? O_O

3 Veronika Solaris Veronika Solaris | Web | 13. ledna 2012 v 21:25 | Reagovat

Veľmi zaujímavý článok. Kiež by na otázku existencie posmrtného života bola jediná správna odpoveď.
Občas, keď mám pesimisteckejšiu chviľku tak pochybujem, že je niečo ďalej. Akoby aj mohlo, keď naša pamäť je uložená v tele a to, čo ho poháňa je vlastne len energia, ktorá sa po opustení tela vráti (možno do tela nového)
Je to veľká neznáma, ktorá ma dosť desí..

4 Naďa Naďa | 14. ledna 2012 v 13:28 | Reagovat

Zajímavý článek.
Jsem člověk vědy a nikdy se příliš nepřikláním k 'nadpřirozeným' vysvětlením, dokud nemám před sebou jasné, jednoznačné důkazy.

5 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 15. ledna 2012 v 22:19 | Reagovat

Hodně zajímavé...Můj názor na E.V.P. je takový, že slyšíme hlasy z jiné dimenze nebo paralelní reality...

Každopádně jednou se to všichni dozvíme, jaké to je po životě...

6 Tramvajka Tramvajka | Web | 21. ledna 2012 v 11:44 | Reagovat

Já bych se asi radši nechala překvapit, co bude po smrti.
Jinak se většinou také nepřikláním ke "kouzelným" vysvětlením :-?

7 Tessie (IGabriel) Tessie (IGabriel) | E-mail | Web | 10. dubna 2012 v 23:14 | Reagovat

No, raději bych šla napřed a pokala na ostatní, ale to je hloupost a navíc by to bylo strašně sobecký:D Uvidíme, všichni jednou uvidíme. . . v tom je můj problém- nebojím se smrti jako takové, bojít se toho, že mě všichni v okolí začnou opouštět, takže ani nahrávky mrtvých hlasů mi to nedokážou vynahradit:)

8 Lila Lila | Web | 26. února 2013 v 17:23 | Reagovat

Tak tento článok ma dostal. Je to napísané tak presvedčivo.... Ale samozrejme nikto podla mna nevie celú pravdu o tom čo bude po smrti.

9 hatrack hatrack | Web | 28. září 2016 v 2:31 | Reagovat

sms pujcka online prostějov :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama