Psychologie svádění

26. srpna 2012 v 19:00 | Daniel Hloušek |  Články

Psychologie svádění


Doktor Albert Scheflen uvádí, že jakmile člověk vkročí do společnosti, kde se nacházejí i příslušníci opačného pohlaví, nastanou tělesné změny, napnutí svalů, vypne tělo a hruď, aby tělo vypadalo mohutněji, ale také mlaději. Nadále také zjistil, že podvědomě zkoumáme chůzi a pohyby protějšku, které dokazují vitalitu, svižnost a životaschopnost. Muž vysune čelist, aby zdůrazňoval, leč mylně svou dominantnost a žena v případě zájmu nakloní mírně hlavu, dotkne se vlasů a odhalí zápěstí. Jak funguje tento proces?

Raději se ani nezastavuj


Kovbojský postoj, při kterém má jedinec zejména palce za opaskem či v mnoha případech i v kapsách, naznačuje u mužů jistou dominantnost říkající si někdy o facku. Jedná se o velice staré vrozené gesto, které používají i šimpanzi pro označení svého teritoria. Muži tímto dávají najevo svá práva využívat takové území a mnohdy se můžeme setkat s muži, kteří mají rozšířené zornice, prsty za opaskem a lehce i bezděčně tím dávají najevo svůj zájem. U žen se toto gesto rozvinulo s příchodem ženské módy, která obsahovala kalhoty a víceméně je efekt stejný a přivábí kde koho.

Ženy nebo převážně homosexuální muži používají gesto položení hlavy bradou na podnos, neboli jinak, na obě dlaně, které jsou propletené v sobě. Působí to poměrně nevinně a skryté záběry poukazují na fakt, že se na to chytí mnoho mužů včetně i těch, co nevinné nehledají. Přidá-li se zvednuté obočí, které signalizuje zájem a vědomí o přítomnosti toho druhého, pak dochází k prvním nutkáním nezůstat jen u sledování obočí protějšku.

Pro jeden televizní pořad byl proveden psychologický průzkum v seznamovací agentuře, při kterém bylo vybraným mužům řečeno, že setkání bude skvělé, ale že žena utrpěla již v dětství zranění, které ovlivnilo správnost pohybu oka. Většina těchto mužů při setkání intenzivně zkoumali oči žen, což v konečném důsledku vyvolalo veliké sympatie a pravděpodobnost dalšího setkání bylo o dvě stě procent vyšší. Směřuje-li protějškova noha na vás, je to podvědomým signálem pro to, abyste jednali. Má-li ale protějšek překřížené ruce, pohled sklopený dolů, nebo do mocenského nevraživého pohledu, pak je lepší si rychle rozmyslet, zdali se zastavit, či jít raději dál.

Špatný dotek je jako facka


Prostorová vzdálenost je velice důležitým aspektem, který bychom měli brát v potaz. Partneři se tisknout k sobě většinou celým tělem, zatímco ostatní lidé jen nějakou částí, která napovídá, jaká důvěra je mezi nimi. Na Silvestrovských večírcích můžete vidět, že se lidé většinou políbí s tělem naklánějícím se k protějšku a jediným kontaktem jsou ruce a obličej. Vstupem do intimní zóny dáváme najevo svůj zájem. Obvyklý počáteční odstup ve městech je kolem 46 centimetrů. Lidé z venkova mají větší tendenci tuto vzdálenost ignorovat, proto je pro ně vzdálenost jiná. Pro mladé Italy je například odstup Australanů chladným chováním, zatímco pro Australany je chování Italů v jejich očích sexuální sbližování, teda spíše mnohdy jen pokus. Pokud hned na začátku zvolíte menší rozestup, protějšek buď ustoupí krokem dozadu, což značí odmítnutí, nebo zůstane na místě, leč nejistě a akceptuje sbližování.

Později při svádění ženy mocensky využívají postoje, při kterém se tisknou k boku muže a mají položenou ruku na hrudi dotyčného. Tím naznačují ostatním, že si nárokuje tohoto muže, a to doslovně. Pokud to žena dělá již od začátku, většina mužů nebude nic namítat, ale mnozí z nich budou cítit nedůvěru vzhledem k omezenosti, která až moc rychle nastala. Přece jenom, tohoto se muži mají dočkat až po svatbě.

Hlas dává smysl slovům


V šedesátých letech dvacátého století nastal rozmach feminismu. V zemích, kde feminismus nabral na síle, jako je například USA, Velká Británie, Austrálie, tak ženy mluví průměrně hlubším hlasem, než jejich feminismem nezasažené vrstevnice. Byl zjištěn přímý vliv hloubky hlasu na sbližování. Ženy mají raději u mužů hlubší hlas, jelikož je to znakem počtu hormonů, které z mužů dělají muže. Kdežto u žen je to naopak a snaží se tón hlasu zvyšovat. Zdravého jedince neoslní chlupatá hruď hluboce mluvící ženy. Z průzkumů vyšlo najevo, že i muži, kteří upřednostňují drsnější styl života a hledají takovou ženu, lépe a častěji podvědomě reagují na něžnější ženy.

Taktéž je známým faktem, že při prvních setkáních bereme vážněji hlas, který je přirozený pro pohlaví. Takové, které jsou nepřirozeně vysoké, nebo hluboké podrobujeme nějakému zkoumání a buď to bereme méně vážně, nebo nedáváme takový pozor, abychom si to mohli zapamatovat na hodně dlouho. Ale také záleží na tom, co říkáte. Hluboký hlas u muže nezachrání debilní poznámku, kterou právě vypustil.

Prsa a rozkrok


Muslimka, jeptiška či jiná žena, od které by se to nečekalo, také mají potřebu se podívat. I když většina řekne, že se prvně podívá někam jinam, než na prsa, rozkrok a zadek, tak tomu opravdu dle záběrů skrytých kamer není. Toto nutkání mají i jeptišky, akorát u žen je výhodnější jejich periferní vidění. Zatímco muži mají tunelové vidění a dokáží zaostřit jen přímým pohledem, ženy se můžou muži dívat do očí, ale zároveň se soustředí i na rozkrok protějšku. Muž se jen na malou část rozhovoru zadívá někam jinam a je hned problém, ale je poměrně důležité sledovat i přes vědomí toho druhého části těla. Zvyšuje to pocit zájmu, ale jen ve chvíli, kdy se jedinec nedívá nevraživým pohledem, který spíše říká něco jiného a částečně vypadá v takovou chvíli deviantně.

U žen můžeme často vidět rafinovanou metodu, při které se dotýkají svého těla, čímž vzbuzují u mužů touhu. Je sice pravdou, že touha u mužů už vyvolá jen samotný fakt, že se to pohybuje a má to prsa, ale tímto získávají větší odvahu k nějaké akci. Naopak muži na sebe neradi šahají (to i některé ženy), a proto dávají k "obdivu" své genitálie. Většina mužů nepraktikuje exhibionizmus, proto mírně roztáhnou nohy, čímž vynikne přirození. Nadále se rádi opírají o pevné věci, kdy v takové chvíli jdou vidět lépe svaly. Muži, kteří svaly nemají, si raději sednou a ani neukáží k obdivu další část těla, kterou ženy sledují. Hýždě u žen jsou častým hlavním bodem pozorování. Hýždě žen jsou od primátů odlišné v tom, že jsou neustále zvětšené, zatímco u zvířat je to jen ve chvíli, kdy jsou připraveni k páření. Proto muži podvědomě sledují tuto část těla. U muže je naopak dobré mít menší hýždě. Působí to dojmem obratnosti a také je to příslibem, že ženu nezalehne.

Dívej se na mne


Žena nejčastěji používá k vábení nejen své tělo, ale také gesta. Nejčastějším takovým gestem je prohrábnutí vlasů, na které muž reaguje průměrně až na počtvrté. Jelikož zvedne ruku a podpaží je volnější, tak je větší šance, že se dostanou feromony k protějšku. U mužů většinou spíše dochází k fyziologickým změnám a mají jen tendenci se chlubit svým bohatstvím, někdy vymyšleným či poukazovat na své přirození. Proto ženy udávají tempo hry a muži jsou ti, kteří jsou loveni a jen reagují na gesta žen.

V pubertě se klukům vlivem testosteronu viditelně mění stavba obličeje, jelikož se zvýrazňují lebeční kosti, vystoupí čelo, zvětší nos pro ochranu. U žen se taková změna nekoná, ale mají více podkožního tuku, který působí plnějším dojmem, které ženy charakterizuje a to zejména rty. Při pohlavním vzrušení se rty prokrví, proto je jejich velikost a barva důležitá a nasliněním, nebo kosmetickými přípravky se snaží tento stav napodobit. Dalším povědomým znakem je, když si žena hraje s nějakým oválným podlouhlým předmětem, jako je například cigareta, sklenička a dokazuje to, co se ženě honí hlavou. U žen jsou kvůli rození o něco širší a celková chůze je jiná, než u mužů. Proto se z boků stává další záležitost k pozorování a ke svádění. Více se vlnící ženy mají větší šance.

Kabelka je pro muže něco natolik osobního, že většina mužů jen z doslechu ví, co se zhruba v ní nachází a bojí se na ní chytnout, natož se do ní podívat. Proto ženy pokládají kabelku blíže k mužům, o které mají zájem. Noha ohnutá v koleni, která je zasunuta pod druhou, značí u ženy, že protějšek zapůsobil a je sympatický.

Svádění je hra, kterou hrají dva, ale jen jeden určuje tempo. Ego muže se s tím prostě musí smířit a nezáleží jen na našem vědomí, ale také na podvědomých znacích.

Jak je to u vás se sváděním?
 

40 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Natálie Natálie | E-mail | 26. srpna 2012 v 19:50 | Reagovat

Parádní článek :-) Zase jsem se něco dozvěděla... třeba o tunelovém vidění u mužů jsem neměla potuchy, je to vážně pravda?? ??? :-D

2 metztli metztli | E-mail | Web | 26. srpna 2012 v 19:50 | Reagovat

tak takhle dlouho už jsem se nenasmála :D
"Zdravého jedince neoslní chlupatá hruď hluboce mluvící ženy..." :D :D :D anebo
"Je sice pravdou, že touha u mužů už vyvolá jen samotný fakt, že se to pohybuje a má to prsa..."
Vážně skvělý článek :) ale je pravda, že ve chvíli, kdy tohle všechno člověk ví, je pak takové svádění mnohem větší zábava :)

3 Alfa vlčica Alfa vlčica | Web | 26. srpna 2012 v 19:53 | Reagovat

[2]: nápodobne :-D

Ja napríklad to s tým periférnym videním u mužov som nevedela 8-O

4 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 26. srpna 2012 v 20:02 | Reagovat

[1]:

[3]: Slečny, nečtete.. :-D - http://itthmi.blog.cz/1205/poznate-rozdily-mezi-muzi-a-zenami
Jinak, jsem rád, že trošku odlehčené téma takhle pobavilo, hned je mi lépe. :D
A také mne těší, že se líbí článek. :-)

5 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 27. srpna 2012 v 12:37 | Reagovat

Docela jsem se nasmála :-D sice už mám tohle úspěšně za sebou, ale člověka vždycky potěší, když vzbudí zájem :-P

6 m. m. | Web | 27. srpna 2012 v 13:45 | Reagovat

Dobré počtení :-D Snad jsem si zapamatovala všechno důležitý a budu to schopná použít, třeba to s tou kabelkou je dost zajímavý :) Ale máš nějakou podivnou anketu: "Máte problémy se sváděním?" - "Ano, dělá" :-D

7 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 27. srpna 2012 v 13:56 | Reagovat

[6]: Za to se omlouvám, myslel jsem nad jinou otázkou, a pak už bylo pozdě to opravit.. :-D

8 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:49 | Reagovat

buy ranitidine

9 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 9:05 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

10 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 12:46 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

11 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 24. března 2018 v 5:27 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

12 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 14:32 | Reagovat

Hello good sait

13 I found it I found it | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 21:27 | Reagovat

ridurre o smettere di fumare

14 Essay Writing Service in Germany anoff Essay Writing Service in Germany anoff | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 14:51 | Reagovat

Buy Essay Germany | Essay Writing Service in Germany

15 smettere di fumare anoff smettere di fumare anoff | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 21:43 | Reagovat

smettere di fumare

16 Buy Essay Canada anoff Buy Essay Canada anoff | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 12:37 | Reagovat

Buy Essay Canada

17 Smettere Di Fumare Velocementeanoff Smettere Di Fumare Velocementeanoff | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 17:58 | Reagovat

Smettere Di Fumare Velocemente

18 ManuelDrivy ManuelDrivy | E-mail | 4. srpna 2018 v 16:23 | Reagovat

Здравствуйте
Хочу поделиться с Вами интересным способом зарабoтка в интернете при помощи спец.программы
https://googl.plus/yJ2
Очень необычный и прибыльный способ, который будет кормить Вас 5-10 лет на полном автопилоте.
А самое главное – это то, что на настройку системы Вам понадобится всего 2 часа и ноль влoжений.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama