Psychologie cynismu

4. srpna 2013 v 19:00 | Daniel Hloušek |  Články

Psychologie cynismu


V roce 2009 z provedené psychologické studie zkoumající vliv cynismu na zdraví vyplynulo, že z devadesáti sedmi tisíc žen, byla větší úmrtnost u cynických žen. Biologové Christoph Adami a Arend Hintze zjistili, že evoluce upřednostňuje spolupráci a velkorysost před sebestředností a vědci poukazují na fakt, že v experimentu vyslýchaných podezřelých by se teoreticky do vězení dostali na kratší dobu ti, kteří spolupracují a neinformují vyšetřovatele. Jaká je psychologie cynismu?

Cynický plyšák


Podle anglického filosofa, Johna Locka, je dětská mysl při narození "tabula rasa", neboli nepopsaná deska, která se zaplní životními zkušenostmi. Podobnou teorii zastával také filosof, Jean Jacques Rousseau, který ale tvrdil, že každé dítě se rodí s individuálními vlastnostmi, jenž jsou potřeba ve správnou chvíli rozvíjet. Na Yale University v Infant Cognition Center už dlouhá léta zkoumají vnímání dětí a v nedávné době zveřejnili výsledky. V prvním výzkumu se plyšák snaží dostat do zavřené krabice s hračkou. V první verzi jedna z plyšových hraček mu krabici pomůže otevřít, kdežto v druhé variantě mu krabici zavře. Dítě si pak mohlo vybrat jednu plyšovou hračku a přes tři čtvrtiny dětí si vybralo hodnou hračku, což svědčí o tom, že již ve třech měsících má dítě rozeznávací schopnosti, co je dobré a co špatné. Ale i přes to budoucí chování můžeme do jisté míry ovlivnit.

Sigmund Freud přišel se svéráznou teorií zaměřující se na libido. Lidská psychika se udržuje na relativně normální použitelné úrovni v momentě, kdy máme dostatek energie, které se zbavujeme. Například podle vědců poškrabání svědícího kotníku je stejně uspokojivé, jako sex. A tady začíná něco, v čem mnozí viděli Freuda jako sexuálně nevyužitého jedince, který nedělal nic jiného, než se zbavoval veškeré své psychické energie (a třeba se jen hodiny škrábal na kotníku), protože dle něj jsou zdroje psychické energie pudy, mezi které patří zejména sex. Zřejmě už méně vědců po tomto nebylo schopno rozumět textu dál, a tak opomíjeli jeho základní informaci, že právě v dětství se formuje naše povaha. Podle Freuda úchylky a vady vznikají v momentě, kdy v dětství se fixuje a zveličuje jistá věc a tím dochází k neúplnému rozvinutí. Ve svém díle Studie o hysterii popsal skrze dvouvrstvou psychiku vědomí a nevědomí. Situace, které jsou nepřijatelné pro vědomí, jsou vytěsňovány do nevědomí, což se pak projevuje zejména ve fantazii a chování. Pokud bylo dítě zneužíváno, projeví se to sny, kde jej svádí některý z jeho rodičů. Tento efekt lze převést i do méně závažných problémů, jako je například cynismus.

Nedostatečné odměny


Vědci zkoumali Freudovu myšlenku o slastech, jejichž zdrojem jsou výše zmíněné pudy. Došli k systému odměny v mozku. Tento systém patří mezi starší mozkovou vrstvu v jeho struktuře a slouží k regulaci dějů, které jsou pro naše přežití velice důležité. Mimo sex jsou to právě mezilidské vztahy, které člověka odměňují a drží potřebnou hladinu pocitu štěstí. Automaticky přikládáme k podmětům priority a kvalitu libosti. Jestliže v dětství muž neměl otce, podle Oidipovského komplexu neměl žádnou konkurenci, a proto v dospělosti podléhá různým problémům ve vztazích (ženám - je příliš submisivní). Do jistého věku (a naštěstí, že si to nepamatujeme), toužíme po sexu s rodičem opačného pohlaví (u slečen se jedná o Elektřin komplex). V našem ukázkovém případě otec, je přirozeným nepřítelem, kterého se snažíme zbavit. Tímto vzniká přirozené vnímání konkurence a vyvíjení sexuality. V momentě, kdy ale ani matka neprojevuje přílišné city, v dospělosti podle Freuda se libido tohoto člověka zaměřuje na své já a často podléhá narcismu.

Narcismus inklinuje k cynismu, protože středem zájmu není okolí, nýbrž samotný člověk. Rozdíl mezi zlým a cynickým člověkem je, že zlý člověk má zafixovanou jako dostatečnou odměnu něco, co v očích ostatních je stejně příjemné, jako třímístné číslo na váze. Cynický člověk se snaží odhánět své okolí, protože se bojí, že by jej někdo mohl mít rád. Jedná se o formu strachu, jako je třeba strach ze tmy. V dětství nás mohli někteří strašit, že někam nemůžeme chodit a aby se opravdu ujistili, že tam nepůjdeme, použili historku o tom, že tam něco je a pokusí se nás to zabít. Tito lidé s Hitchcockovským syndromem mohou v dětech zafixovat strach, který se může interpretovat třeba do zmíněné tmy a všeobecně je to strach z neznámého.

Cynismus se projevuje hlavně u mužů, protože oproti ženám nemají takovou potřebu si povídat s rodiči o vtazích a v momentě, kdy nastává nějaký problém, se snaží situaci překlenout sami. Často vzniká emocionální poranění a vzniká úzkostná nejistota, což nazýváme primární narcismus, který se projevuje stále zvětšujícími problémy navázat hlubší vztah, ať už přátelský, nebo partnerský a častěji vyhledávají a nahrazují sociální odměny, umělými odměnami skrze drogy, mezi které patří nejčastěji alkohol.

Citlivý cynik není oxymóron


Nebereme-li v potaz nějakou endokrinologickou nebo duševní nemoc, cynici jsou podstatě těmi nejcitlivějšími lidmi vůbec, a proto se bojí všeho, co neznají a kde by mohli neuspět. Je to dáno zejména tím, že v průměru dosahují vyšší inteligence, jdou si přímo za svými sny a stojí si za svými názory tak pevně, že někteří se pro dobro všech raději přikloní na jejich stranu. Mají velice dobře rozvinutou empatii, a i když se tomu po odpovědi: "Nějaké vědecké studie poukazují na fakt, že údajně právě ženy jsou lepší řidičky. No, ne každé studii musíme nutně věřit." nedá moc věřit, cynici jsou právě ti, kteří dokážou nejlépe odhadnout druhé. A to ještě v cynických mezích jde o eufemizmus. Cynismus je do jisté míry pasivita a beznaděj, která ale podle ekonomických průzkumů zvyšuje zisk svou průbojností. Náš vnitřní kritický systém (superego) s každou špatnou zkušeností zvyšuje hladinu agrese.

Dalším důvodem je, proč jsou mnozí cyničtí, že mají zafixované čekání na podstatu věci, jako něco nefunkčního a nudného. Příkladem jsou vztahy, kde protějšek vše řešil nepřímo a často to nevycházelo. Cynici touží po jednání na rovinu, protože předešlé neúspěchy v takovém jednání berou na sebe. Tito lidé oproti zlým berou chyby součástí svého jednání a to je jeden z dalších důvodů, proč odhánějí druhé. Když se spletou a udělají chybu, nechtějí, aby to někdo rozebíral. Nebudou-li mít nikoho v okolí, nebude nikdo, kdo by to s nimi rozebíral, což je další charakteristická vlastnost. Svěřují se sami jen těm, ve kterých vidí opravdové přátele, ale podle studií jen minimum cyniků končí svůj život sebevraždou - není to o tom, jak se kdo vyspí, ale kdo co prožije. Vedle toho ale cynici mívají nejlepší vztahy vůbec. Jsou to ale ta přátelství a vztahy, které najednou končí, najednou v nejistotě couvnou, nebo začnou kolem sebe kopat. Cyničtí muži u žen dráždí nejpodstatnější jednu ze tří nejpodstatnějších fází, a to chtíč. Na rozdíl od druhých vyvolávají v ženách dojem nedostupnosti, ale zároveň když promluví, ukážou, že dokáží být milí a postarat se o ně. V přátelské rovině se tito lidé velice bojí, že by o druhého přišli, proto neberou přátelství, jako něco normálního a pořád se snaží jej vylepšovat, nenechají ho upadnout v zapomnění a pasivitu, i když preventivně někdy dělají dusno. Považujete se za cynika a jaký je podle vás život s cynikem?
 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

Zobrazit vše (103)
Zobrazit starší komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. srpna 2013 v 20:33 | Reagovat

Líbí se mi myšlenka, že "cynický člověk se snaží odhánět své okolí, protože se bojí, že by jej někdo mohl mít rád." Nemyslím si - ostatně to, myslím, platí u všech vlastností - že existuje ostrá hranice mezi cyniky a "necyniky". Myslím, že naše schopnost chovat se cynicky i míra cynismu je proměnná podle akuálních podmínek a naší aktuální situace.  

No a je pěkné zkoumat vliv cynismu na zdraví, ale mě by zajímala i obrácená závislost - vliv zdraví na míru cynismu.

2 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 6. srpna 2013 v 12:35 | Reagovat

[1]:
No, to je těžká otázka, protože to záleží na mnoha proměnných faktorech - genetické predispozice, aktuální rozpoložení a tak. Ale hodně nemocí má za možný průběh i cynismus, třeba syndrom vyhoření, nebo z biologického hlediska jsou to hlavně ty endokrinologické problémy. :-)

3 Kathleen Kathleen | Web | 7. srpna 2013 v 12:53 | Reagovat

Vždycky jsem si myslela, že cynismus je jakási obrana velmi citlivých a zraněných lidí. Už se zkrátka stali realisty a mají strach znovu uvěřit, jelikož nechtějí být zklamáni. Jejich humor je odsuzován, málokdo jej pochopí, protože je často dost trefný, pravda bolí, to víme... Alespoň u sebe to teda tak pozoruju...

4 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 7. srpna 2013 v 13:21 | Reagovat

[3]: Člověka alespoň může utěšovat, že jeho přátelé jsou opravdoví, kdo jiný by to vydržel.. :-D
Ale není to lehké ani pro jednu stranu.

5 češtinomil češtinomil | 7. srpna 2013 v 14:46 | Reagovat

Šlo by to napsat i líp, někde jsou mezery v logice.

6 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 7. srpna 2013 v 17:46 | Reagovat

[5]: To víš, jsem teprve student.. :D

7 mariemmanna mariemmanna | 8. srpna 2013 v 9:23 | Reagovat

Moc dobrý článek :)

8 Interbulo Interbulo | E-mail | 8. srpna 2013 v 13:34 | Reagovat

Pekne a rozumne napísané! V podstate, každý človek je cynikom. Ten viac, druhý menej, ale o tom to je! Každý sme nejaký a bez určitej dávky cynizmu by sme neprežili.Takže cyničme, ale len do určitej miery! :-D

9 A. A. | 12. srpna 2013 v 22:33 | Reagovat

Já vyrůstám v rodině, kde převažuje dost cynického humoru a ve většině článku se poznávám. Ano, asi jsem cynik. Pokud máte stejný humor, tak život s cynikem (nebo bydlení, to už je jedno) se dá snést :). Ale přesto u sebe pozoruji komplexy, způsobené právě tím cynickým, ironickým humorem a jistý (vzhledem k výšce)napoleonský komplex. Většina komplexů je pro dívky mého věku normální, takže za to možná ani nemůže ten cynismus, i když věřím, že jistou zásluhu na tom má.

10 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 20. srpna 2013 v 23:11 | Reagovat

V anketě mi chybí možnost "Asi tak půl na půl". Jak tak čtu článek, tak v něčem se úplně vidím a v něčem už tak moc ne.
Neřekl bych že jsem úplnej narcis, ale co se mezilidských vztahů týče, tak si mě docela hodně vystih :) Hlavně ten poslední odstavec.

11 Jana Jana | 28. srpna 2013 v 7:21 | Reagovat

Výborný článek, seš rozený psycholog. V rubrice Pište, článek pište jsem ti zanechala menší zprávu :)

12 Super.blog.cz Super.blog.cz | E-mail | Web | 10. září 2013 v 16:02 | Reagovat

Pěknej článek i design. Boreček

13 Interbulo Interbulo | E-mail | 5. dubna 2014 v 0:24 | Reagovat

Očuj A.  Zdá sa mi, že si úžasné dievča!  Máš peknú budúcnosť a nech si Ťa nájde dobrý chlapec!

14 Rob Rob | 27. srpna 2014 v 1:16 | Reagovat

Tleskám, když jsem to četl, měl jsem pocit že se mi hrabeš v mozku, je úžasné, jak jsi propojil cynismus s narcismem, atd atd... paráda

15 Rob Rob | E-mail | 27. srpna 2014 v 1:21 | Reagovat

Takže je to celý jen vo tom, že mě maminka neměla dost ráda, jakej já sem hroznej chudáčk. (super-extra cynický smajlík tu není, tak si ho představte)

16 Rob Rob | 27. srpna 2014 v 1:51 | Reagovat

Cynismus je jistojistě obranný mechanismus; humor se řadí do vyspělých obranných mechanismů, nicméně černý humor, v němž až příliš figuruje cynismus, bych už zařadil do neurotických obranných mechanismů, protože na cynikovi je něco afektovaného, něco sado-masochistického, cynici mají hodně těžký život. Mám kamaráda, který je chladný, ale on je skutečně chladný, takže když někomu řekne něco cynického, ani si toho nemusí všimnout, skutečný cynik však útočí úmyslně a v srdci mu při tom bouří vír emocí, cynik totiž není chladný.

17 Adam Adam | 10. ledna 2015 v 15:35 | Reagovat

Prosím pěkně, co je Hitchcockův syndrom?

18 Interbulo Interbulo | E-mail | 5. února 2015 v 16:17 | Reagovat

Jama a kyvadlo poznáš? :-) 8-O  8-O

19 viagra_pills viagra_pills | E-mail | Web | 8. května 2015 v 22:57 | Reagovat

Hello!
<a href="http://pills5viagra.com/">viagra pills</a> , <a href="http://pills5cialis.com/">cialis pills</a> ,

20 packers and movers hyderabad packers and movers hyderabad | E-mail | Web | 21. května 2015 v 12:51 | Reagovat
21 fast fast | E-mail | Web | 8. července 2015 v 19:10 | Reagovat
22 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | 26. července 2015 v 22:30 | Reagovat
23 Riya Sharma Riya Sharma | E-mail | Web | 10. září 2015 v 9:36 | Reagovat

Thanks for sharing such a great article and it’s helpful for everyone. Great Post :-)

24 Rhea Jain Rhea Jain | E-mail | Web | 10. září 2015 v 9:57 | Reagovat

Thanks for sharing great article and it's interesting post. :-)
http://packers-and-movers-delhi.in/

25 Rhea Sharma Rhea Sharma | E-mail | Web | 10. září 2015 v 10:41 | Reagovat

Nice Blog..
I really enjoyed reading your blog, you have lots of great content.
http://packersmoversahmedabad.co.in/

26 Riya Sharma Riya Sharma | E-mail | Web | 12. září 2015 v 9:08 | Reagovat

Thanks for sharing such a great article and it’s helpful for everyone. Great Post http://packersmoversbangalore.in/  :-)

27 Rhea Jain Rhea Jain | E-mail | Web | 12. září 2015 v 9:20 | Reagovat

Packers and Movers Delhi. if you are in search of the best packers and movers to shift or to relocate your materials from here to there we aid you with the superior quality services. The way of guiding and train the employees of our association is somewhere and somehow different from all other packers and movers. We are here to serve you the best quality services that you never enjoy before. With the quality and better way of prescribing you that you should not to worry about your shifting and transferring the products and belongings from one place to another with the satisfaction. PackersMoversDelhi respect the value of your precious things.
http://packers-and-movers-delhi.in/ :-)

28 Chennai@123 Chennai@123 | E-mail | Web | 14. září 2015 v 9:44 | Reagovat

http://packersmoverschennai.in/
thanks a lot for an awesome blog.

29 Jyoti Sharma Jyoti Sharma | E-mail | Web | 15. září 2015 v 12:35 | Reagovat

Thanks for sharing droughts and great article.
http://kolkatapackersmovers.in/

30 Puja Sharma Puja Sharma | E-mail | Web | 16. září 2015 v 12:25 | Reagovat

Thanks for sharing such a valuable info.
waiting for your another post…..!! http://packers-and-movers-bangalore.in/ :-)

31 Rhea Sharma Rhea Sharma | E-mail | Web | 16. září 2015 v 12:53 | Reagovat

This is useful content. really apreciate it! Please Visit Our Webpage:http://thebusinessplace.in/

32 Ritu Somani Ritu Somani | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:25 | Reagovat

http://packersmovershyderabadcity.in/
Packers and Movers Hyderabad, Local Shifting Relocation and Top Movers Packers Hyderabad. Packers and Movers Hyderabad Household @ www.PackersMoversHyderabadCity.in

33 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | 15. listopadu 2015 v 20:06 | Reagovat
34 Prena Prena | E-mail | Web | 19. listopadu 2015 v 13:24 | Reagovat

I really enjoyed reading your blog, you have lots of great content.Please visit here:
http://packers-and-movers-gurgaon.in/ :-)

35 resda resda | E-mail | Web | 5. prosince 2015 v 5:09 | Reagovat

Essay writing is not a guileless task as some put it. It always gives some people, time perdition. There are numerous solutions that have been put across by

36 Shikha Sharma Shikha Sharma | E-mail | Web | 5. ledna 2016 v 7:34 | Reagovat

I really enjoyed reading your blog...http://jaipurpackersandmovers.in/
Making you mindful about the terms and administrations what we give to you is next that we work as indicated by a positive technique for the straightforwardness in our business to the customer so as they might be totally fulfilled by us.

37 Puja Sharma Puja Sharma | E-mail | Web | 8. ledna 2016 v 6:57 | Reagovat

Nice blog.. thanks for sharing a nice blog.. its very interesting and useful for me....please visit my website i assure you that it will benefit you..!!
Your solace is our maxim and to accomplish it we work round the clock. PACKERS AND MOVERS BANGALORE is India's driving organization suppliers for packers and movers in all the significant Indian urban zones.
http://packers-and-movers-bangalore.in/

38 Anshika Sharma Anshika Sharma | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 6:40 | Reagovat

Excellent post! I must thank you for this informative read.Please Visit Our Webpage:
http://bhubaneswarpackersmovers.in
Packers And Movers is recognized as a business manager providing wide-ranging and differentiate service appearance as well as Relocation Shifting, Logistics and Transportation, Facilities managing, strategy & Designing services.

39 Raksha Jain Raksha Jain | E-mail | Web | 14. ledna 2016 v 6:26 | Reagovat

Thanks for sharing useful information for us.I really enjoyed reading your blog, you have lots of great content.Please visit here:
http://packersmoversmumbaicity.in/
Packers And Movers Mumbai Relocation, Main Office in Mumbai India, is a most important company relocation and home Shifting services association provided that relocation solutions to individuals and company houses

40 packers movers Bhubaneswar packers movers Bhubaneswar | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 9:16 | Reagovat

Best packers and movers in Bhubaneswar, household shifting service in Bhubaneswar, home relocation in Bhubaneswar, car carriers service in Bhubaneswar, car transport in Bhubaneswar.
http://packers-and-movers-in-bhubaneswar.in

41 RiTa Sharma RiTa Sharma | E-mail | Web | 5. února 2016 v 8:12 | Reagovat

A protection contract ought to incorporate assurance against any unexpected circumstances. Normally the agreement will give you cover against any misfortune, harm, breakage, pilferage, robbery, mischance and so on bringing on any misfortune to the property endowed with the packers and moversAllahabad.. please visit..http://lucknowpackersandmovers.in/
http://lucknowpackersandmovers.in/packers-and-movers-aligarh

42 deepa sharma deepa sharma | E-mail | Web | 6. února 2016 v 8:33 | Reagovat

Each family unit having number of inquiries while moving the merchandise, as it’s not a simple errand to migration. visit:http://3rd.in/packers-and-movers-madhubani
http://3rd.in/packers-and-movers-nalanda

43 packers movers Delhi packers movers Delhi | E-mail | Web | 9. února 2016 v 7:48 | Reagovat

Best packers and movers in Delhi, household shifting service in Delhi, home relocation in Delhi, car carriers service in Delhi, car transport in Delhi.
http://www.packersmoversdirectory.in/packers-movers-delhi.html

44 Movers and Packers in Hinjewadi Movers and Packers in Hinjewadi | E-mail | Web | 13. února 2016 v 14:05 | Reagovat

Movers and Packers in Hinjewadi,Packers and Movers in Hinjewadi

45 Rekha Sharma Rekha Sharma | E-mail | Web | 24. února 2016 v 8:17 | Reagovat

nice blog  thanks for sharing a nice blog ... its very intresting and useful for me... please visit my website iassure you that it will benifit you.....
Is it true that you are searching for administrations of reliable and experienced Movers and Packers in Bangalore, Karnataka?
http://packers-movers-bangalore.in/ :-)

46 Riya Sharma Riya Sharma | E-mail | Web | 10. března 2016 v 6:20 | Reagovat

Your blog provided us with valuable information to work with. Each & every tips of your post are awesome. Thanks a lot for sharing.
http://packersmoversbangalore.in/
thank you...!!

47 Puja Sharma Puja Sharma | E-mail | Web | 17. března 2016 v 11:52 | Reagovat

I enjoy what you guys are usually up too. This type of clever work and reporting! Keep up the fantastic works guys check my website.. : http://packers-and-movers-bangalore.in/
http://packers-and-movers-bangalore.in/packers-and-movers-balepete-bengaluru :-)

48 shikha varma shikha varma | E-mail | Web | 16. dubna 2016 v 7:51 | Reagovat

Hire Packers and Movers in Chennai and make your shifting comfortable...... http://packersmoverschennai.in/ thanks

49 movers and packers in hinjewadi movers and packers in hinjewadi | E-mail | Web | 16. dubna 2016 v 14:39 | Reagovat

movers and packers in hinjewadi

50 Rahul Raichand Rahul Raichand | E-mail | Web | 2. června 2016 v 8:06 | Reagovat

Relocate in Correct Way with Specialized Movers & Packers in Bangalore

51 Packers and Movers in Pune Packers and Movers in Pune | E-mail | Web | 20. června 2016 v 8:20 | Reagovat

"Packers And Movers Pune" prompt moving, relocation and shifting services for people and corporation moving to "Pune" and round the
India. For Movers Packers Pune city full target report on supply of revenue and effective Movers And Packers Maharashtra, contact today 08290173333.
We include our network in major cities like Chandigarh, Bangalore, Chennai, Haridwar, Pune City, Noida, Mumbai, Jaipur, Bhubaneswar, Hyderabad,
Lucknow, Patna, Bhopal, Delhi NCR, Ahmedabad and Kolkata. Compare Top Packers And Movers Pune charges to save your money. We present you Best Local
Shifting Relocation and Movers And Packers Pune Service Provider.
http://packersmoverspune.org/

52 Cara Mengobati Inflamasi Jantung Cara Mengobati Inflamasi Jantung | E-mail | Web | 11. října 2016 v 10:53 | Reagovat
53 Thomas Anderson Thomas Anderson | E-mail | Web | 28. listopadu 2016 v 8:16 | Reagovat
54 vijay chauhan vijay chauhan | E-mail | Web | 28. listopadu 2016 v 8:16 | Reagovat
55 anushka anushka | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 11:09 | Reagovat

We are a leading moving firm in India and are active in all most every city of the country.

http://www.movers5th.in/packers-and-movers-bangalore/

56 anushka anushka | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 11:11 | Reagovat

Demand of packers and movers in Hyderabad is increasing day by day so the moving companies there are booming up their business.
http://www.movers5th.in/packers-and-movers-hyderabad/

57 anushka anushka | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 11:12 | Reagovat

Movers5th is the leading movers and packers service provider in now in your city Mumbai for easy and smooth relocation.
http://www.movers5th.in/packers-and-movers-mumbai/

58 Packers and Movers Gurgaon Packers and Movers Gurgaon | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 9:34 | Reagovat

Important Shifting Tools Used By Best Packers and Movers :-
Packers and Movers Gurgaon @
http://packersandmovergurgaon.in/

59 Packers and Movers Mumbai Packers and Movers Mumbai | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 9:40 | Reagovat

Hiring the efficient best packers and moving companies in India :-
Packers and Movers Mumbai @
http://packersandmovermumbai.in/

60 Viagdealk Viagdealk | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 23:05 | Reagovat

dapoxetine viagra with no buy

      <a href=http://buyviagraonlinezrx.com/>viagra online</a>

    <a href="http://buyviagraonlinezrx.com/">viagra online</a>

    look here where to get viagra

61 Onlinepdealk Onlinepdealk | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 19:47 | Reagovat

cialis acheter marktplaats

      <a href=http://priceofcialisrnx.com/>buy cialis online</a>

    <a href="http://priceofcialisrnx.com/">buy cialis online</a>

    non cialis generique

62 lilighosh lilighosh | E-mail | Web | 24. května 2017 v 9:11 | Reagovat
63 Coredealk Coredealk | E-mail | Web | 8. června 2017 v 11:43 | Reagovat

prix du cialis en france

      http://buyacialisonline.com/ - buy cialis online

    <a href="http://buyacialisonline.com/">buy cialis</a>

    farmacia online cialis paypal

64 ragini-verma ragini-verma | E-mail | Web | 21. června 2017 v 13:36 | Reagovat
65 Dissertation Lit Review Writing Aid Dissertation Lit Review Writing Aid | E-mail | Web | 3. srpna 2017 v 12:07 | Reagovat

Are you struggling to write your literature review chapter? Worry less since we have professional literature review writers who offer quality but affordable Dissertation Lit Review Writing Aid to a diploma, undergraduate, masters, and Ph.D. students. Visit our site and learn more about our services.

66 rebeccahickshq rebeccahickshq | E-mail | 20. listopadu 2017 v 3:47 | Reagovat

Either way, great web and I look forward to seeing it grow over time. Thank you so much.
http://supersmashflash-2.com |=>super smash flash 2
http://bloonstowerdefense5game.com |=>bloons tower defense 5 8-)

67 Jiyakhan Jiyakhan | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 9:21 | Reagovat

Mumbai Escorts  is very advanced and updated so that time to time the experienced team take the guidance of experienced trained and become well trained escort service provider.

68 Mumbai city escort Mumbai city escort | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 8:03 | Reagovat

The disposition and conduct of the <a href= http://www.mumbaicityescort.in >Escorts in Mumbai</a> is exceptionally useful helpful and empowering. They fulfill the sexual craving of their clients in the most ideal way.

69 Video watch Online Video watch Online | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 14:37 | Reagovat

Good day! I could have sworn I’ve visited this web site before but after browsing through many of the posts I realized it’s new to me. Regardless, I’m definitely happy I discovered it and I’ll be bookmarking it and checking back often! <a href="http://zoxtv.com/">Indian Drama Full Episode</a>

70 Full Episdoe Full Episdoe | E-mail | Web | 5. února 2018 v 15:03 | Reagovat

Aw, this was an extremely good post. Finding the time and actual effort to generate a really good article… but what can I say… I hesitate a whole lot and never seem to get nearly anything done.

71 Yeh Un Dinon Ki Baat Hai Yeh Un Dinon Ki Baat Hai | E-mail | Web | 5. února 2018 v 21:39 | Reagovat

Good web site you have got here.. It’s hard to find quality writing like yours nowadays. I honestly appreciate individuals like you! Take care!!

72 Blogger Blogger | E-mail | Web | 25. února 2018 v 12:50 | Reagovat

Wow, its the most interesting thing I had seen today. I would like to share this information with my friends.

73 SEO Blogging SEO Blogging | E-mail | Web | 25. února 2018 v 12:51 | Reagovat

Nice to read your blog.

74 Packers and Movers in Hyderabad Packers and Movers in Hyderabad | E-mail | Web | 19. března 2018 v 10:36 | Reagovat

Packers and Movers in Hyderabad Offer affordable relocation service,packing and unpacking service,loading and unloading service,household relocation service,car transportation service at reliable price know more please visit us

75 indianworld indianworld | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 10:53 | Reagovat

Fantastic Post Thanks for sharing this kind of wonderful post from this website

76 velmurugan velmurugan | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 14:01 | Reagovat

Wonderful article thanks for sharing this article

77 beeyes beeyes | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:16 | Reagovat

Fantastic article ! Thanks for sharing this lovely post

78 Kasam Kasam | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 10:11 | Reagovat

Nice Article, Thanks for this incredible post.

79 Pinoy TV Pinoy TV | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 14:00 | Reagovat

Watch all your favorite Pinoy TV shows online for free! Our website can provide you with free PinoyTv Full Episode of pinoy tambayan and Pinoy channel tv.

80 Sub Eng Sub Eng | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 8:45 | Reagovat

Watch all your favorite Sub Eng shows online for free! Our website can provide you with free Sub Eng Title Episode of Subbed and Sub Eng tv.

81 Organifi green juice Organifi green juice | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 9:58 | Reagovat

Cruciferous vegetables boost immunity as well as provide minerals and nutrients.

82 patriot power greens patriot power greens | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 10:00 | Reagovat

Green juices usually start with fresh vegetables such as spinach, kale, broccoli or others as your base. In a study published in the journal "Cell" in 2011, researchers at the Babraham Institute in Cambridge, England, reported that cruciferous vegetables such as bok choy and broccoli contain a compound that boosts immunity and provides an extra layer of protection to cells in the body.
Timing Is Everything

83 organifi red juice organifi red juice | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 10:01 | Reagovat

Since juicing vegetables removes the fiber and makes the sugar more readily available, you'll need to use that sugar wisely. Consume carbs within 30 minutes of training to restore the glucose you've used during your workout. This keeps the muscles from using protein as an energy source. Using the sugar in the green juice to replace glycogen stores that were depleted while working out means the sugar isn't stored in the body as excess glucose, which may be stored as fat if you take in more glucose than the body needs or has the capacity to store.
Considerations

84 yoga burn yoga burn | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 10:02 | Reagovat

this is the best fitness program ever.

85 purathrive lipsomal turmeric purathrive lipsomal turmeric | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 10:03 | Reagovat

Superfoods are foods — mostly plant-based but also some fish and dairy — thought to be nutritionally dense and thus good for one's health. Blueberries, salmon, kale and acai are just a few examples of foods that have garnered the "superfood" label.

86 ez battery reconditioning ez battery reconditioning | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 10:04 | Reagovat

Kiwifruit also tops many a list of popular superfoods. Its benefits are similar, for the most part, to berries, melons, citrus fruit, apples and pears, all of which are high in vitamin C and rich in antioxidants. Kiwifruit is labeled a superfood perhaps because it contains a wider range of nutrients compared to some other fruits. A very small study published in 2011 in the Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition suggested that consumption of kiwifruit (which also contains serotonin, a hormone that helps induce and maintain sleep) might promote a better night's rest in people with sleep disorders.
Quinoa
Quinoa

87 nano towels nano towels | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 10:06 | Reagovat

this is the best cleaning towels ever. It helps us in the getrtin g stain

88 Organifi gold Organifi gold | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 10:06 | Reagovat

Research has shown that the ideal diet is one that is largely plant-based with a wide variety of fruits, vegetables, whole grains and healthful animal products. Superfoods might be a good entry into healthy eating, and understanding the nutritional value of the food you eat can be enlightening, but there are lots of healthy foods out there to explore, even if no one is calling them "super."

89 pinoy tv network pinoy tv network | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 17:56 | Reagovat

wow this is wonderful post.Pinoy Tv network Brings Pinoy shows and i like your article always.
You have a grip on this topic. We have to come daily to watch latest updates.
i must say you will always rock like blogger. best Wishes.

90 pinoy tv network pinoy tv network | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 17:57 | Reagovat

We have to come daily to watch latest updates.
i must say you will always rock like blogger. best Wishes.
<a href="http://pinoytvnetwork.me/">Pinoy TV Network</a>

91 Sub Title Sub Title | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 14:35 | Reagovat

Watch all your favorite <a href="http://http://teleseries.me//">Sub Title</a> shows online for free! Our website can provide you with free Eng Sub Full Episode of Subbed and Sub Korean tv. :D  :D  :D  :D  :D  :-!  ??? :-D  O_O

92 Ishqbaaz Ishqbaaz | E-mail | Web | 4. května 2018 v 18:26 | Reagovat

Tu Aashiqui is wonderfull drama serial by colors tv. Its I presented by voot. This serial got huge fame due to its unique story and cast. We have all the list of Indian dramas, must come and visit and watch your favorite shows. We hope you like our Spirit and work. :-D

93 porus porus | E-mail | Web | 4. května 2018 v 18:27 | Reagovat

We have all the list of Indian dramas, must come and visit and watch your favorite shows. We hope you like our Spirit and work.
<a href="http://www.tu-aashiqui.com/"> Porus </a> :-D

94 nandhini nandhini | E-mail | Web | 10. května 2018 v 12:21 | Reagovat

My brother recommended I might like this website. He was entirely right i like it very much.
This post truly made my day.
<a href="http://tamilepisode.net/category/nandhini"> nandhini Full Episode</a>

95 Kasam Kasam | E-mail | Web | 10. května 2018 v 12:22 | Reagovat

We stumbled over here from a different web page andi much it thought
I might as well check things out.
http://adhooraalvida.net/category/kasam

96 Bepanah Bepanah | E-mail | Web | 10. května 2018 v 12:22 | Reagovat

It’s remarkable to visit this web site and reading the views of all mates concerning this paragraph i much like this
http://deewanatha.com/category/bepanah

97 Organifi green juice Organifi green juice | E-mail | Web | 11. května 2018 v 8:24 | Reagovat

Consuming foods that are packed with nutrients (as many so-called superfoods are) is certainly a good idea, Hyde told Live Science. But the key to a healthy diet is to consume a variety of nutritious foods in the right quantities, she added.
Popular superfoods

98 patriot power greens patriot power greens | E-mail | Web | 11. května 2018 v 8:25 | Reagovat

this is the best green superfood powder, It helps us in the getting better overall health and fitness

99 Organifi red juice Organifi red juice | E-mail | Web | 11. května 2018 v 8:27 | Reagovat

this is the best red juice ever. It helps us in boosting our morning till the evenings

100 yoga burn yoga burn | E-mail | Web | 11. května 2018 v 8:28 | Reagovat

Superfoods have extra-large doses of vitamins and minerals that can help us ward off diseases

101 purathrive lipsomal turmeric purathrive lipsomal turmeric | E-mail | Web | 11. května 2018 v 8:30 | Reagovat

best turmeric supplement ever.

102 Packers and Movers Indore Packers and Movers Indore | E-mail | Web | 13. května 2018 v 5:53 | Reagovat

Packers and Movers Indore, get list of verified and licensed movers and packers in Indore. Hire us for safe and reliable house shifting service Call 9303355424, Visit : http://packersmoverscompany.in/

103 Porus Porus | E-mail | Web | Včera v 0:55 | Reagovat

Watch <strong>Bepanah </strong>Colors Tv Serial Full Episodes Watch Online in HD. <strong><a href="http://watchvideotv.net">Bepanah</a> </strong>is An Indian Television Series. The Series Which Will Be Premier On <strong>19th March 2018 </strong>at 9:00 PM (IST).
<strong>Bepanah Cast And Crew</strong>: Harshad Chopra, Jennifer Winget, Sehban Azim, Namita Dubey, Shehzad Shaikh, Parineeta Borthakur.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama